Erciş Otobüs Bileti

Erciş Seferi Yapan Firmalar
Erciş Hakkında

En Ucuz Erciş  Otobüs Bileti

Erciş  otobüs bileti satan firmalar,  Erciş  otobüs bilet fiyatları, Erciş  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

 Erciş, Van iline bağlı ilçelerden birisidir. 13. yüzyılda var olan ticaret yoluyla bu bölge de değerlenmiştir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde Tatvan ilçesi ile birlikte gelişmiş ilçelerden birisidir Nüfusu 170.000’in üzerinde olan Erciş’e çevre ilçelerden yoğun bir göç yaşanmaktadır. Bu ilçede ticaret yapılmaktadır fakat sanayi bakımından yoksun bir yerdir. Aldığı büyük göçlerle Osmanlı döneminden beri sahip olduğu mahalle düzeni bozulmaya başlamış, otantik görüntüsünü kaybetmeye yüz tutmuştur. 


Erciş’te Gezilecek Yerler

Gelişmiş bir ilçe olmasına rağmen Erciş ilçesi yeşiliyle ünlüdür. Hatta öyle ki yerel halkı tarafından burası için Yeşil Erciş de denmektedir. Ayrıca Van Gölü’nün yanına kurulmuş olan bu ilçe, yeşille maviyi bir araya getirerek eşsiz bir doğa harikası haline gelmiştir. Bu sebeple Erciş’e gelmek isteyen ziyaretçilerin burada doğanın güzelliklerine doyacaklarını söylemek zor olmayacaktır.

Erciş’e Nasıl Gidilir?

Erciş ilçesi, Van il merkezine 100 kilometre uzaklıkta bulunur. Van Gölü’ne yalnızca 5 kilometre uzaklıkta bulunan bu ilçeye ulaşım da oldukça rahat bir şekilde yapılabilir. Bunun için Erciş otobüs bileti satın almak yeterlidir. Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık