Lütfen bekleyiniz..

Erdek Otobüs Bileti

Erdek Seferi Yapan Firmalar
Erdek Hakkında

Erdek otobüs bileti satan firmalar, Erdek otobüs bilet fiyatları, Erdek otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Erdek Tarihi
Erdek, Balıkesir´in en kuzeyinde konuşlanmış bir ilçedir. Kapıdağ Yarımadası´nda bulunan ilçe bir ada görünümündedir. Marmara ikliminin ılıman özelliklerini barındıran Erdek, bu bağlamda diğer Balıkesir ilçelerinden ayrılır. Ülkemizde yerleşilmesi uygun görülen ilk sayfiye yerlerinden olan Erdek, bundan dolayı pek çok kişi tarafından bilinmektedir.
Erdek tarihsel bakımdan da oldukça zengin bir yerleşim alanıdır. Tarihi M.Ö. 6000 yılına kadar dayandırılabildiğinden, pek çok medeniyetin beşiği olmuştur. Erdek ahalisi ekseriyetle, zeytin ve soğan yetiştiriciliğiyle geçimini sağlamaktadır. Araştırmalara göre Osmanlı devrinde Erdek´teki Hristiyan nüfus çok fazlaymış ancak mübadele yapılarak bu değiştirilmiş. Günümüzde ise Erdek´te yaklaşık 35 bin kişi yaşamını sürdürüyor. 

Erdek´e Nasıl Gidilir
Erdek, Balıkesir şehir merkezine 107 km mesafede bulunuyor. Ancak günlük taşıt ya da Erdek otobüs bileti bulmak zor değil. 21 köyü ve 22 ilçesi bulunan Erdek mutlak surette görülmesi gereken bir ilçedir. Özellikle Kyzikos Antik Kenti ve Paflima Koyu çok güzeldir. 


En Çok Tercih Edilen Erdek Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık