Lütfen bekleyiniz..

Erdemli Otobüs Bileti

Erdemli Seferi Yapan Firmalar
Erdemli Hakkında

Erdemli otobüs bileti satan firmalar,  Erdemli  otobüs bilet fiyatları,  Erdemli  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Erdemli Tarihi
Erdemli, Mersin’in bir ilçesidir. Erdemli isminin Erdemoğulları ismindeki bir Türkmen aşiretinden geldiği düşünülmektedir. Nüfusu 134.000 civarında olan ilçenin iklimi de yazları sıcak ve kışları da ılıman bir şekilde geçer. Tarımla hayatlarını geçindiren bölge halkı en çok muz, kivi ve limon yetiştiriciliği yapmaktadır. Ayrıca ilçe halkının çoğunluğu Yörük kökenli olduğundan yazın yaylalara çıkmakta, ve burada çeşitli tarım ürünlerini yetiştirip satmaktadırlar.

Erdemli Gezilecek Yerler
Erdemli deniz turizmiyle öne çıkan bir yerdir. Bu sebeple Kızkalesi Plajı başta olmak üzere plajlarıyla ünlüdür. Fakat bunun dışında bünyesinde tarihi kalıntılar da bulunduran ilçede antik alan Kanlıdivane, Öküzlü Ören yeri, Korukos Kale Kalesi gezebileceğiniz yerlerdendir. İlçenin doğal güzelliklerinden de Adam Kayalar, Kayacı Vadisi, Limonlu Çayı, Erdemli Talat Göktepe Çamlığı dikkat çeker. 


En Çok Tercih Edilen Erdemli Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık