Lütfen bekleyiniz..

Ergani Otobüs Bileti

Ergani Seferi Yapan Firmalar
Ergani Hakkında

Ergani otobüs bileti satan firmalar, Ergani otobüs bilet fiyatları Ergani otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Ergani’ye Nasıl Gidilir?
Ergani, Elazığ – Diyarbakır transit yolu üzerindedir. Malatya, Elazığ ve Diyarbakır yönüne giden tüm otobüsler bu ilçeden geçmektedir. Bu yöne giden herhangi bir otobüsten Ergani otobüs bileti bulabilir ve ilçeye gidebilirsiniz. Ergani ekonomisini çimento fabrikasına ve bakırına borçludur. Ancak çimento fabrikasının havada kirlilik yapması sebebiyle zaman zaman problem yaşanabilmektedir. İlçenin merkeze uzaklığı yaklaşık 55km. kadardır. 

Ergani’de Gezilecek Yerler
Ergani ilçesi insanoğlunun tarihte ilk yerleşik alana geçtiği bölgelerden birisi olması ile oldukça önemlidir. Gezilecek tarihi yerlerin çeşitliliği oldukça fazladır. Tarihi boyunca ilçe birçok farklı isim alıştır. Bunlar; Zülkarneyn, Urhana, Aşat gibi uzayıp giden isimlerdir. Son olarak Cumhuriyet ile Osmani ve en son da Erghani ismini almıştır. Çayönü Ören Yeri ilçenin görmeden geçilmeyecek en önemli yeridir. En eski uygarlıkların ilk yerleşik hayata geçim yeri olan bu bölgede tarihi kalıntılar vardır. Hilar Mağaraları ve Hz. Meryem Kilisesi’de görülecek diğer yerlerdendir. Kültür çeşitliliği içinde dolu dolu bir gezi sizleri bekliyor. 


En Çok Tercih Edilen Ergani Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık