Esenler Otobüs Bileti

Esenler Seferi Yapan Firmalar
Esenler Hakkında

Esenler otobüs bileti satan firmalar, Esenler otobüs bilet fiyatları, Esenler otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Esenler Tarihi 
İstanbul’un Avrupa yakasının önemli ve ne çok göç alan ilçelerinden biri olan Esenler, Bayrampaşa, Güngören, Zeytinburnu ve Bağcılar ile komşudur. Bölge, aynı zamanda Bizanslılardan kalma bir yerleşim yeri olma özelliğini de göstermektedir. Köylük kesimleri tarım ve hayvancılık ile geçinen ilçenin merkez ekonomisi sanayiye dayanmaktadır. Eğlence ve ticaret sektörünün gelişmiş olması bölgeyi cazibe merkezi haline getirmesinin yanında bölgede çok fazla tarihi eser de mevcuttur. Bölgeye, İstanbul’un göbeğinde yer almasından kaynaklı olarak, ulaşım çok kolaydır. 

Esenler Gezilecek Yerler
Atışalan Su Kemeri: Mimarı bilinmese de, üstündeki işçilik ve teknik bu kemerin Mimar Sinan tarafından yapıldığını göstermektedir. Siz de bu kemeri yerinde görmek istiyorsanız, Esenler otobüs bileti alarak yerinde görme şansına sahip olabilirsiniz.
Davutpaşa Kışlası: Günümüzde Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından kullanılan Davutpaşa Kışlası, ilk olarak Rumeli’ye sefere çıkan askerlerin ordugahı olarak kullanılmıştır. Kışlanın şu anda bulunduğu alan, Bizans döneminde askeri törenlere hizmet eden bir konumdayken, İstanbul’un alınması sırasında askerlerin konakladığı yer olarak da kullanılmıştır.


En Çok Tercih Edilen Esenler Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık