Eskişehir Otobüs Bileti

Eskişehir Seferi Yapan Firmalar
Eskişehir Hakkında

En Ucuz Eskişehir  Otobüs Bileti

Eskişehir  otobüs bileti satan firmalar,  Eskişehir  otobüs bilet fiyatları,  Eskişehir  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Şehrin yaklaşık 500.000 kişiye ev sahipliği yapıyor ve Türkiye´nin en büyük üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi-dolayısıyla şehir "Türkiye´de öğrenci şehri" olarak lakaplı. Eskişehir ismi kentin eski adı olan "Eski Kent" den gelmekte.

Şehrin en eski yerleşim bölgesi olan Odunpazarı’nda yer alan tarihi evler restorasyondan sonra gezginlerin büyük ilgisini çekiyor.

Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nde, Ankara ve Bursa’ya yakın konumda yer alıyor. Şehirde yapılan bir çok düzenleme ve açılan yeni gezi noktaları ile şehir hafta sonu gezginlerinin büyük ilgisini çekiyor.

 

Tarihi M.Ö 14. yüzyıla dayanan Eskişehir yüzyıllar boyunca bir çok önemli olaya ev sahipliği yapmıştır. M.Ö 12 yüzyılda Friglerin kontrolüne geçen şehir Lidyalılar, Persler ve Romalılar gibi büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Yakın tarihte ise Eskişehir, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği mücadele ile dikkat çekmektedir. Günümüzde ise şehir üniversiteleri, operaları, tiyatroları ve gelişmiş şehircilik anlayışı ile dikkat çekmektedir.

Şehrin en eski yerleşim bölgesi olan Odunpazarı’nda yer alan tarihi evler restorasyondan sonra gezginlerin büyük ilgisini çekiyor.

 

Merkezi şehirdeki en önemli gezi noktaları:


Porsuk Çayı ve Adalar, Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Sazova Parkı, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kentpark, Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi, Doktorlar Caddesi ve Haller Gençlik.

 

Eskişehir’de Ulaşım

Eskişehir ulaşım konusunda Anadolu’nun en şanslı şehirlerinden biri. Tren hattının kuruluşundan itibaren, hattın merkezinde yer alan Eskişehir’e otobüs ile de ulaşım son derece rahat. Ankara, Bursa ve İstanbul’a akın konumda bulunan şehre gün boyu otobüs seferleri düzenleniyor. 

En Çok Tercih Edilen Eskişehir Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık