Eşme Otobüs Bileti

Eşme Seferi Yapan Firmalar
Eşme Hakkında

Eşme otobüs bileti satan firmalar, Eşme otobüs bilet fiyatları, Eşme otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Eşme Tarihi
Eşme, Uşak ilinde yer alan bir ilçedir. Nüfusu 35.000 civarındadır. Eşme ilçesi, nüfus bakımından Uşak’ta bulunan ilçelerden Banaz’dan sonraki en büyük ikinci ilçedir. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu ilçede ilk yerleşimi yapanların Eşmeli Aşireti olduğu düşünülmektedir. İlçede, ülkenin çeşitli bölgelerinden gelmiş Yörükler bulunmaktadır. İlçe halkının geçim kaynakları hayvancılık, madencilik, çiftçilik, sanayi ve dokumacılığa dayanmaktadır. Dokumacılıktan kaynaklı olarak Eşme kilimleri meşhurdur ve her yıl burada Uluslararası Kilim Festivali yapılmaktadır. 

Eşme’ye Nasıl Gidilir?
Eşme ilçesi, Uşak il merkezine 62 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Ulubey, Alaşehir, Sarıgöl, Kula, Selendi ve Güney’dir. İç Anadolu’yu Ege Bölgesi’ne bağlayan geçit yoluna kurulmuş olan ilçeye ulaşmak için Eşme otobüs bileti satın almak yeterlidir. 

Eşme Gezilecek Yerler
Eşme ilçesi, turistik bakımdan çok zengin bir bölge olmasa da buraya gelenlerin Kemer Dağı’nı görmeleri mutlaka önerilir. İlçenin eteklerinde bulunan bu yükseltideki kemerin yapılış tarihi bilinmemekle beraber bunca zaman sonra hala yıkılmadan ayakta durmuş olması görenlerin ilgisini çekmektedir.


En Çok Tercih Edilen Eşme Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık