Eynesil Otobüs Bileti

Eynesil Seferi Yapan Firmalar
Eynesil Hakkında

Eynesil otobüs bileti satan firmalar Eynesil Demirözü otobüs bilet fiyatları, Eynesil otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Eynesil Tarihi
Eynesil, Giresun ilinin 15 ilçesinden bir tanesidir. Kuzey kıyı şeridi Trabzon ile komşu olan ilçede önemli akarsu, dağ veya ova bulunmamaktadır. Karadeniz bölgesindeki birçok yer gibi, Eynesil de her mevsim yağış almakta ve yazları serin, kışları ise ılık geçmektedir. Bölgedeki arazi yapısının engebeli ve dağlık olması ulaşımı engellemektedir. İlçenin en önemli gelir kaynağı tarımsal faaliyetlerdir. Bu faaliyetlerin başında da fındık ve çay üretimi gelmektedir. Tarımın dışında balıkçılıkla uğraşan ilçe sakini sayısı da fazladır. İlçe genelinde durgun bir ekonomi hakimdir. İlçede büyük bir fabrika veya üretim tesisi bulunmamakla birlikte, toplanan yaş çayların işlenmesi amacıyla kurulmuş olan 6 adet çay fabrikası bulunmaktadır.

Eynesil Gezilecek Yerler
Eynesil’in en önemli tarihi yapısı Eynesil Kalesi’dir. Eynesil ilçesinin en eski yapısı olma özelliğini taşıyan kale, 1. Derecede arkeolojik sit alanı olma özelliği taşımaktadır. Kalenin altında farklı büyüklükte mağaralar bulunmaktadır. Ancak birçok sebepten ötürü bu mağaraların bir kısmı yok olmuş bir kısmı da tahrip olmuştur. 


En Çok Tercih Edilen Eynesil Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık