Eynesil Otobüs Bileti

Eynesil Seferi Yapan Firmalar
Eynesil Hakkında

En Ucuz Eynesil  Otobüs Bileti

Eynesil  otobüs bileti satan firmalar Eynesil  Demirözü otobüs bilet fiyatları,  Eynesil  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Eynesil, Giresun ilinin 15 ilçesinden bir tanesidir. Kuzey kıyı şeridi Trabzon ile komşu olan ilçede önemli akarsu, dağ veya ova bulunmamaktadır. Karadeniz bölgesindeki birçok yer gibi, Eynesil de her mevsim yağış almakta ve yazları serin, kışları ise ılık geçmektedir. Bölgedeki arazi yapısının engebeli ve dağlık olması ulaşımı engellemektedir. İlçenin en önemli gelir kaynağı tarımsal faaliyetlerdir. Bu faaliyetlerin başında da            fındık ve çay üretimi gelmektedir. Tarımın dışında balıkçılıkla uğraşan ilçe sakini sayısı da fazladır. İlçe genelinde durgun bir ekonomi hakimdir. İlçede büyük bir fabrika veya üretim tesisi bulunmamakla birlikte, toplanan yaş çayların işlenmesi amacıyla kurulmuş olan 6 adet çay fabrikası bulunmaktadır.

Eynesil’in en önemli tarihi yapısı Eynesil Kalesi’dir.

Eynesil ilçesinin en eski yapısı olma özelliğini taşıyan kale, 1. Derecede arkeolojik sit alanı olma özelliği taşımaktadır. Kalenin altında farklı büyüklükte mağaralar bulunmaktadır. Ancak birçok sebepten ötürü bu mağaraların bir kısmı yok olmuş bir kısmı da tahrip olmuştur. 

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık