Lütfen bekleyiniz..

İstanbul - Denizli Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Denizli Seferleri

İstanbul Denizli otobüs bileti satan firmalar İstanbul Denizli otobüs bilet fiyatları İstanbul Denizli otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

İstanbul Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. İstanbul Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. İstanbul Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir. Pamukkale Üniversitesi bulunan İstanbul Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca İstanbul Denizli’nin
horozu meşhurdur. 

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan İstanbul Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. İstanbul Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 

İstanbul Denizli Gezilecek Yerler
İstanbul Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık Parkı, Fatma Hanım Türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Keloğlan Mağarası, Alacain Mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık