Lütfen bekleyiniz..

Istanbul - İzmir Uçak Bileti

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

İzmir Hakkında

İzmir Türkiye´nin en modern, en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Doğal güzellikleriyle olsun, tarihi mekanlarıyla olsun, gezilebilecek yerleriyle olsun, muhteşem bir şehirdir. 

Tarihi

İzmir´in bulunduğu bölge, Bornova´ da yer alan Yeşilova semtinde 8 ya da 9 bin yıl öncesinde yapılan arkeolojik kazılar ile bulunmuştur. 1919 yılında Yunanlılar tarafından işgal edilmiştir. İzmir üç yıl kadar bir zaman diliminde işgal altından kalmıştır. Fakat sonra gerçekleşen Kurtuluş Savaşı sayesinde Yunanlıların elinden alınmıştır. Cumhuriyet ilan edildikten sonra ise İzmir bir Türkiye´nin bir ili olmuştur.

Gezilecek Yerler

İzmir´ de yer alan havalimanları sayesinde buraya ulaşabilirsiniz. Fakat uzak bölgelerden geldiğiniz zaman fiyatlar biraz yüksek olabilir. Bunun için oldukça ucuza gelen uçak bileti fiyatları için düzenlenen bazı kampanyaları takip edebilirsiniz. Öncelikle, yıllar öncesinden kalma Konak Meydanında bulunan Saat Kulesini mutlaka görmelisiniz. Cumhuriyet meydanından başlayarak İzmir limanına kadar devam eden sahil boyu olan Kordon Boyunda yürümelisiniz. Alsancak, Hatay ve Konak´da gezilmesi gereken yerler arasındadır. Aynı zamanda İzmir Doğal Yaşam Parkı, Avrupa´ da bulunan hayvanat bahçeleri arasında en nadide olanlarından arasında bulunmaktadır.

Yeme-İçme ve Alışveriş

İzmir´ in en bilindik lezzetlerinden olan kumruyu mutlaka yemelisiniz. En çok bilinen yiyeceklerinden olan bir diğeri ise boyoz. Ege´nin bütün şehirlerinde olduğu gibi en lezzetli midyelerden yeme şansını bulabilirsiniz. İstanbul´ da yer alan kapalı çarşıdan sonra en önemli açık hava tarihi çarşılarından olan Kemeraltı Çarşısı. Türkiye´nin en eski çarşılarından olan, beş bin km civarı büyüklükte olan bu çarşıyı ziyaret etmelisiniz.

Ulaşım

İzmir´e otobüs, tren veya kişisel aracınız ile gidebilirsiniz. Fakat eğer durumunuz müsait ise çeşitli firmaların uçak bileti sorgulama kısmı yardımı ile uçakla gidebilirsiniz. Zaman zaman çeşitli kampanyalar da olmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşımdan bahsetmek gerekirse, gerek otobüs, gerek minibüsleri, gerek taksileri ile şehir içinde hiçbir ulaşım sıkıntısı çekmezsiniz. 

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan İzmir´e yapacağınız seyahatleriniz için ucuzagit.com adresinden size en uygun ve ucuz İzmir uçak biletini satın alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve güvenli ödeme yöntemleri ile en ucuz İzmir uçak bileti ile tarihi şehre yapacağınız keyifli yolculuğu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

 

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık