Lütfen bekleyiniz..

İzmir - Soma Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Soma Seferleri

İzmir Soma otobüs bileti satan firmalar, İzmir Soma otobüs bilet fiyatları, İzmir Soma otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. İzmir Soma’yı daha yakından tanımak isterseniz İzmir Soma otobüs bileti alarak bu şirin ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Soma, Manisa
Temel ekonomisi madenciliğe dayanan İzmir Soma, dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçede Celal Bayar Üniversitesi’ne ait bir kampüs de bulunmasından dolayı canlı bir ilçedir. Konaklama konusunda herhangi bir sorunun yaşanmadığı ilçe aynı zamanda kafe ve restoranlarıyla da ilgi çekmektedir. Tatmanızı önereceğimiz ürünleri ise tahin helvası ve cevizli lokumdur. İlçeden aynı zamanda yöre halkının en önemli el sanatı olan iğne oyalarından da alabilirsiniz. 

İzmir Soma Gezilecek Yerler
Emin Hıdır Bey Camii: Cuma mahallesinde bulunan bu cami, yörenin bilinen en eski camisidir. Selçuklular döneminde yapılmış olan bu cami, tipik Selçuklu mimarisini yansıtmaktadır.
Darkale Hamamı: Yakın bir zamana kadar kullanılan Darkale Hamamı, Darkale köyü girişinde bulunmaktadır. Farklı bir teknikle yapılmış kurnaları bu hamamı benzerlerinden ayrılan özelliklerinden biridir.
Menteşe Kaplıcaları: Menteşe köyünce bulunan bu kaplıcalar siyatik ve romatizma gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Bu ilçeye uğradığınızda bu kaplıcaları da görmenizi tavsiye ederiz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık