Lütfen bekleyiniz..

Karadeniz Ereğli Otobüs Bileti

Karadeniz Ereğli Seferi Yapan Firmalar
Karadeniz Ereğli Hakkında

Ereğli otobüs bileti satan firmalar, Ereğli otobüs bilet fiyatları, Ereğli otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Ereğli Tarihi
Karadeniz Ereğli’si diye de bilinen Ereğli Zonguldak ilinin önemli ilçelerinden bir tanesidir. Doğal bir liman bulunan Ereğli ilçesi, Zonguldak için önemli bir konumdadır. Osmanlı döneminde kurulan ve o dönemde isimlendirilen Süleymanlar ve Orhanlar mahalleleri ilçe sınırları içerisindedir. Türkiye’nin en büyük ikinci Demir Çelik Fabrikası, 1960 yılında Ereğli ilçesinde faaliyet geçmiş ve bu bölgenin ekonomik ve ticari hayatına büyük katkılar sağlamıştır. İlçede, ülkenin en büyük yükleme ve boşaltma imkanı olan büyük bir liman bulunmaktadır. Bu limanda bulunan tersanelerde, balıkçı tekneleri üretilmektedir. Ülkede sadece bu bölgede yetişen bir meyve olan Osmanlı Çileği, ilçenin popülerliğin, artıran bir unsurdur. Haziran ayında yetişen bu meyvenin kokusu oldukça güzeldir. 

Ereğli’de Gezilecek Yerler
Ereğli ilçesinde gezilip görülmesi gereken çok sayıda yer vardır. Ereğli otobüs bileti alarak ilçeyi ve ilçenin güzelliklerini ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret edebileceğiniz yerler; Karadeniz Ereğli Müzesi, Gazi Alemdar Gezisi Müzesi, Herakles (Herkül) Sarayı, Sur Duvarları, Ereğli Kalesi, Çeştepe Deniz Feneri Kulesi´dir.


En Çok Tercih Edilen Karadeniz Ereğli Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık