Lütfen bekleyiniz..

Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri Seferi Yapan Firmalar
Kayseri Hakkında

Kayseri otobüs bileti satan firmalar,  Kayseri otobüs bilet fiyatları,  Kayseri otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kayseri, Türkiye´nin en kalabalık 14. şehridir. 2016 yılı itibarı ile 1.358.950 nüfusa sahiptir. Kayseri, Türkiye’nin  İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan  tarihi kentlerinden biridir. Anadolu tarihinin izlerini taşıyan şehir, her geçen gün sürekli kalkınmaktadır. Tarihi
İpek Yolu Kayseri sınırlarından geçmektedir.

Kayseri’de Ne Yenir?
Kayseri mutfağı denince akla Kayseri Mantısı gelir, ünlü pastırması ve sucukları gelir. Kayseri oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Anadolu’nun lezzetli yemeklerini içinde barındırır. Sofralardaki yemekler genellikle  et yemekleri ve hamur işleridir. Kayseri’nin meşhur yemeği mantının ise 36 tane çeşidi olduğu bilinmektedir. Ünlü  yemekleri arasında Asmakara isimli  çorbaları ünlüdür. Hamurdan yapılan bu çorba tereyağ ve salça katılarak servis edilir. Arabaşı, su böreği ve güveç diğer özel lezzetlerden birkaçıdır.

Kayseri Gezilecek Yerler
Mazakaland Eğlence DünyasıSelçuklu Uygarlığı Müzesi, Döner Kümbet, Atatürk Evi Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Kayseri Saat KulesiHunat Hatun Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi, Anadolu Harikalar Diyarı, Emir Erdoğmuş Kumbeti, Gevher Nesibe Müzesi, Emir Şahap Türbesi, Mehmet Zengi Türbesi, Mimar Sinan Parkı, Hunat Medresesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Avgunlu Medresesi, Kayseri Hayvanat BahçesiSeyyid Burhanettin Hz. Turbesi, Kayseri Bilim Merkezi

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?
Kayseri’ye Türkiye’nin birçok şehrinden uçuş seferleriyle gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin hemen her yerinden otobüslerle Kayseri’ye ulaşım sağlamanız  mümkündür. Kayseri geniş ulaşım ağlarına sahip kentlerden biridir. Demiryolu ulaşımı kullanarak trenle Kayseri’ye ulaşım gerçekleştirmeniz de alternatifler arasındadır.


En Çok Tercih Edilen Kayseri Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık