Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri Seferi Yapan Firmalar
Kayseri Hakkında

En Ucuz Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri otobüs bileti satan firmalarKayseri otobüs bilet fiyatları,  Kayseri otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kayseri, Türkiye´nin en kalabalık 14. şehridir. 2016 yılı itibarı ile 1.358.950 nüfusa sahiptir. Kayseri, Türkiye’nin  İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan  tarihi kentlerinden biridir. Anadou tarihinin izlerini taşıyan şehir, her geçen gün sürekli kalkınmaktadır. Tarihi İpek Yolu Kayseri sınırlarından geçmektedir.

Kayseri’de Ne Yenir?

Kayseri mutfağı denince akla Kayseri Mantısı gelir, ünlü pastırması ve sucukları gelir. Kayseri oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Anadolu’nun lezzetli yemeklerini içinde barındırır. Sofralardaki yemekler genellikle  et yemekleri ve hamur işleridir. Kayseri’nin meşhur yemeği mantının ise 36 tane çeşidi olduğu bilinmektedir. Ünlü  yemekleri arasında Asmakara isimli  çorbaları ünlüdür. Hamurdan yapılan bu çorba tereyağ ve salça katılarak servis edilir.  Arabaşı, su böreği ve güveç diğer özel lezzetlerden birkaçıdır.

Kayseri Gezilecek Yerler

Mazakaland Eğlence Dünyası

Selçuklu Uygarlığı Müzesi

Döner Kümbet

Atatürk Evi Müzesi

Arkeoloji Müzesi

Kayseri Saat Kulesi

Hunat Hatun Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi

Anadolu Harikalar Diyarı

Emir Erdoğmuş Kumbeti

Gevher Nesibe Müzesi

Emir Şahap Türbesi

Mehmet Zengi Türbesi

Mimar Sinan Parkı

Hunat Medresesi

Selçuklu Uygarlığı Müzesi

Avgunlu Medresesi

Kayseri Hayvanat Bahçesi

Seyyid Burhanettin Hz. Turbesi

Kayseri Bilim Merkezi

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?

Kayseri’ye Türkiye’nin birçok şehrinden uçuş seferleriyle gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin hemen her yerinden otobüslerle Kayseri’ye ulaşım sağlamanız  mümkündür. Kayseri geniş ulaşım ağlarına sahip kentlerden biridir.  Demiryolu ulaşımı kullanarak trenle Kayseri’ye ulaşım gerçekleştirmeniz de alternatifler arasındadır.

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık