Lütfen bekleyiniz..

Lefkoşa - Batman Uçak Bileti

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

En Çok Tercih Edilen Batman Uçuşları
Batman Hakkında

Güneydoğu Anadolu´nun en güzel şehirlerinden birisi olan Batman her geçen yıl kendini iyice geliştiren Türkiye´nin nadide güzellikleri içerisinde barındıran ilimizdir. 325.000 nüfusu ile güney doğunun önemli şehirleri arasında yer alır. Zengin tarihi geçmişi ile öne çıkan Batman ayrıca Dicle nehrinin bir bölümüne ev sahipliği yapmaktadır. Batman şehri mağaralar bakımından Türkiye´de en fazla mağaraya sahip ildir. Hal böyle iken yerli turistin akımına uğrayan Batman ucuz uçak bileti ile şehre ulaşım sağlanmaktadır. 

Tarihi

Tarihi Anadolu´nun ilk medeniyetlerinden olan Sümerlilere dayanan Batman içerisinde Sümerlilerin kalıntılarını barındırmaktadır. Batman ili Türkiye´nin petrol yatağı olarak düşünülen bir şehir olmuştur. Petrol zengini olan bu şehirde petrol aramalarına devam edilmektedir. Batman ilinde Hristiyanlığın izlerine de rastlanmaktadır. Batman ili havalimanları bulunan iller listesi içerisinde olduğundan bu görkemli tarihi mutlaka gezilip görülmelidir. 

Gezilecek Yerler

Batman denilince ilk gezilecek yerler arasında Hasankeyf gelir. Hasankeyf adeta tarih barındırmaktadır. İçerisinde pek çok mağara, mezar ve antik çağ kalıntıları bulunan Hasankeyf yerli turistin Batman´da ilk uğradığı mekan olmayı başarmıştır. Batman´da dinlenip biraz soluk alınacak mekanlar arasında ise Sason ormanları gelmektedir. Sason ormanları tarihi ile doğa güzelliği ile göz kamaştıran bir doğal güzellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Batman´ın bu görkemli tarihi ve turistik mekanlarını uçak bileti sorgulama işlemi ile gezip görebilirsiniz.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Batman denilince akla gelen bazı yemekler bulunmaktadır. Bu yemeklerden en meşhuru Bumbar dolmasıdır. Bir diğer meşhur yemeği ise Perde pilavıdır. Eğer Batman´a seyahat ederseniz bu yemekleri mutlaka denemelisiniz. Batman şehir merkezinde bir alışveriş merkezi bulunur. Batman Park AVM ve Worldmar AVM turistlerin ve yerli halkın keyifli vakitler geçirdiği uğrak noktalardır. 

Ulaşım 

Batman´a ulaşım oldukça kolay ve basittir. Kara yolu ile yenilenen Güneydoğu Anadolu yolları ile Batman´a ulaşım oldukça rahat ve konforlu olmuştur. Ayrıca Batman´ın bir havalimanı olduğundan hava yolu ile ulaşım mümkündür. Yerli turistlerin ve yabancı turistlerin en merak ettiği konulardan biri ise uçak bileti fiyatları maliyetidir. Bu yüzden Batman´a hava yolu ile ulaşımı önermekteyiz. Hava yolu ile ulaşım daha konforlu ve rahat olacaktır. 

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Batman´a yapacağınız seyahatleriniz için ucuzagit.com adresinden size en uygun ve ucuz Batman uçak biletini satın alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve güvenli ödeme yöntemleri ile en ucuz Batman uçak bileti ile tarihi şehre yapacağınız keyifli yolculuğu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık