Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Belen Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Belen Seferleri

Belen Hakkında

Belen otobüs bileti satan firmalar, Belen otobüs bilet fiyatları, Belen otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

 

 

Belen Tarih

Burada ilk topluluk Kanuni Sultan Süleyman zamanında, 1552 yılında kurulmuştur. Kanuni; 1552 senesinde, Halep ve İskenderun arasında, yeni bir yol ararken, günümüzdeki yerleşim yerinin bulunduğu kısımda: 250 geçit korucusu yerleştirir, ek olarak cami, Türk hamamı ve han yaptırır. Böylece, zamanla burası bir kasaba haline gelir. Zaman geçtikçe adı "Beylan" olarak anılmaya başlanır. 1885 yılında Belediye yapılanması kurulur ve 1991 yılında ise resmen ilçe olur.

İlçe merkezinden, körfeze yol alarak devam edildiğinde değişik tahıl ve pamuk ürünleri izlenimi bulunmaktadır. Amanos dağları etrafında ise elma, armut, vişne gibi soğuk iklim seven bitkiler üretilebilmektedir. Ancak, tarlalar küçük, çok parçalı aile işletmeciliği biçimindedir. Bölgenin iklimi kış aylarında soğuk ve yağışlı, yazları ise serindir. Bu özellikleri sebebiyle bölge vatandaşları tarafından, bir yayla yeri olarak kullanılmaktadır.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2022 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.