Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Bozova Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Bozova Seferleri

Bozova Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Bozova Hakkında

Bozova otobüs bileti satan firmalar, Bozova otobüs bilet fiyatları, Bozova otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bozova Tarihi
Bozova, Şanlıurfa´ya bağlı ilçelerden birisidir. Şanlıurfa şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Meşhur Atatürk Barajı, Bozova sınırları dahilindedir. İlçe, çok eski yıllardan beri yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Araştırmalara göre Bozova tarihi, M.Ö. 7000´li yıllara kadar uzanmaktadır. Bilgilere göre Bozova´da bir zamanlar Asurlular, Romalılar, Ermeniler ve Araplar yaşamıştır.1982 yılında Şanlıurfa Müzesi tarafından yapılan arkeolojik kazılarda Şaşkan Höyükleri arasında kalan yerlerde pek çok buluntu keşfedilmiştir. Buna göre ilçeyi yerleşim alanı olarak kullanan ilk medeniyetin Asurlular olduğunu ve buraya Asuraianu adını verdikleri düşünülmektedir. 1982 senesinde yapılan büyük keşfin ardından bölgenin önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır. Bu bağlamda 1984´te Kurban Höyük Kazısı gerçekleştirilmiştir. Bu kazıyı, Chicago Üniversitesi Öğretim Üyesi Leon Marfoe yönetmiştir. Kazıda, Hititlere ait emsalsiz tabletler bulunmuştur. Görüldüğü üzere Bozova, Şanlıurfa´nın görülmesi gereken nadide bir ilçesidir. Bölgede herhangi bir ulaşım sorunu yoktur. Bozova bileti sayesinde ilçeye kolay bir şekilde ulaşabilir, İsa'dan Önce 'ye dayanan tarihi havasını soluyabilirsiniz.

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.