Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Bursa - Hendek Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Bursa - Hendek Seferleri

Hendek Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Hendek Hakkında

Hendek otobüs bileti satan firmalar, Hendek otobüs bilet fiyatları, Hendek otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Hendek Tarihi
Hendek, Sakarya sınırları içerisindeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Küçük bir kısmı Karadeniz Bölgesinde, kalan kısmı ise Marmara Bölgesinde yer almaktadır. 1907 senesinde belediye olan Hendek, 1954 yılında ilçe olmaya layık görülmüştür. İlçeye bağlı 20 mahalle, 70 köy ve 1 adet belde bulunmaktadır. 2014 ADNKS verilerine göre ilçenin nüfusu 76.664 kişi olarak belirlenmiştir. Meşhur Fransız gezgin Jean-Baptiste Tavernier, Evliya Çelebi´den önce Hendek´i ziyaret etmiştir. İzmit - Sapanca - Ada (pazarı) ve Hendek rotasını takip eden seyyah, seyahatnamesinde yaşadığı hatıralardan bahsetmiştir. Verdiği bilgilere göre Hendek, 17. yüzyılda bir tane kervansarayı olan küçük bir kasaba görünümündedir. Osmanlı Salnamelerine göre bu han/kervansaray Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmıştır.

Hendek´in topraklarının azımsanamayacak kadar büyük bir kısmını Hendek Ovası oluşturmaktadır. İlçede, Marmara Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Deniz seviyesinden 175 metre yüksekte olan Hendek, Sakarya ilinin 10 metropol ilçesinden biri olarak değerlendirilmektedir. 


 

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2023 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.