Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Daday Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Daday Seferleri

Daday Hakkında

En Ucuz Daday Otobüs Bileti

Daday otobüs bileti satan firmalar Daday otobüs bilet fiyatları Daday otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Kastamonu'nun Daday ilçesi, barındırdığı sarıçam, köknar ve çam ağaçları, binlerce dönüm ormanlık arazisi ile dünyanın sayılı oksijen depolarından biri olarak kabul edilir. Yöre halkı hayvancılık ve tarımla geçinmektedir. Süt üretimi de önemli geçim kaynaklarından biridir. Bölgedeki bitki örtüsünün bolluğu bölgede yetiştirilen balın da bilinilirliğini arttırmıştır.  Bu ilçeye ait  Daday etli ekmek çevre ilçelerde de oldukça meşhur bir ekmektir. 

Daday'da Gezilecek Yerler

     Kaya Mezarları: Daday'ın merkezine altı km uzakta olmasıyla kolaylıkla gezilebilecek bir tarihi yapı olan mezarlar, klasik kaya mezarlarından çok kaya evlerine benzemektedir. Üç katlı, her katında üç oda olan bu yapılar benzerlerinden ayrılmaktadır.

·   Honsalar Tepesi Tümülüsü: Lidyalılar döneminde yapılmıştır ve toplam yedi adet tümülüs vardır.    Zamanında kadınlar asker istilalarından kaçıp saklandığı yer olduğu düşünülmektedir.

·    Seyidi Bey Oğlu Konağı: Atatürk'ü de misafir eden bu konak, klasik ahşap işçiliğini en güzel örneklerini barındırmaktadır. Tavanında bulunan süslemeler görülmesi gereken ayrıntılardan biridir.

 

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2022 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.