Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Dazkırı Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Dazkırı Seferleri

Dazkırı Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Dazkırı Hakkında

Dazkırı otobüs bileti satan firmalar, Dazkırı otobüs bilet fiyatları, Dazkırı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Dazkırı Tarihi
Dazkırı, 830 metre rakıma ve 340 kilometrekare yüzölçümüne sahip bir Afyonkarahisar ilçesidir. Konumu itibariyle Ege ve Afyonkarahisar iklimini yaşamaktadır. Dazkırı´ya bağlı 15 tane köy bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ilçe merkez köyüdür. Dazkırı, 1959 yılında ilçe olma hüviyetine kavuşmuştur. Bugün itibariyle 1 tane bucağı ve 15 tane de köyü vardır. Daha önceki yıllarda bu sayı 45´e kadar ulaşmışken Evciler köyünün kasaba olması nedeniyle merkeze bağlı olan köy sayısı epey düşmüştür. Afyonkarahisar´ın diğer ilçelerinden Göller yöresinde bulunması dolayısıyla ayrılan Dazkırı, bir hayli güzel bir yerdir. Farklı bölgelere rahat bir şekilde ulaşılabilmesi ve geçiş iklimi özellikleri göstermesi nedeniyle cazibe merkezidir. Bu nedenle mutlak surette gidip görülmesi gerekilen bir yerdir.

Dazkırı Gezilecek Yerler
Dazkırı göller yöresi coğrafyası içerisinde yer almasına rağmen onun sınırları dahilinde herhangi bir göl bulunmamaktadır. Bölgede Acıgöl´ün mineral bakımından zengin olmasından ötürü sodyum sülfat üretimi ağırlıktadır. Dazkırı coğrafi özellik olarak büyük bir ovalık barındırır geri kalan kısımlar ise ormanlık alanlardan müteşekkildir.

Dazkırı Ulaşım
Son TÜİK verilerine itibarla, 12.000 nüfusu bulunan Dazkırı; Afyonkarahisar şehir merkezine 140 kilometre, Denizli şehir merkezisine ise 80 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Antalya, Isparta ve Burdur ile bağıntılı bir kavşakta kendine yer bulduğundan çok sayıda otobüsün firmasının güzergahı içerisinde yer almaktadır. Dazkırı otobüs bileti almanın dışında demiryolu seçeneğiyle de Dazkırı´ya seyahat edilebilir. Afyonkarahisar merkezden her saat başı Dazkırı´ya sefer düzenlenmektedir. Tabii arada tehir durumları da söz konusu olabilmektedir.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2022 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.