Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Dörtyol (Hatay) Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Dörtyol (Hatay) Seferleri

Dörtyol (Hatay) Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Dörtyol (Hatay) Hakkında

Dörtyol otobüs bileti satan firmalar, Dörtyol otobüs biletleri, Dörtyol otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Dörtyol Tarihi
Hatay Dörtyol´da ziyaret edebileceğiniz pek çok tarihi eser ve anıt bulunmaktadır. Payas Kalesi bunlardan biridir. Sokullu Mehmet Paşa okulunun güney tarafında kalan bu kale Payas´ın en dikkate değer sanat inşalarından biridir. Haçlılar aracılığıyla yapılmıştır fakat daha sonra Osmanlılar tarafından yeniden inşa edilmiştir.

Dörtyol Gezilecek Yerler
İlk Kurşun Anıtı ise Kurtuluş Savaşı´nın anısını yaşatmak için "İlk Kurşun Anıtı" 9 Ocak 1994´de, "ilk Kurşun Müzesi" de 9 Ocak 1997´de açılmıştır. Dörtyol´a bölgesinde bu anıtı da görmenizde yarar var. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ise 16. Yüzyılda Sokullu Mehmet Paşa'nın buyruğu üzerine Mimar Sinan tarafından inşa edilen kale Payas Bölgesindedir. En önemli inşa bölümlerinde birisini tanımlatan kervansarayın oldukça büyük bir bahçesi vardır. Cin Kulesi ise Kulenin Haçlılar ya da Cenevizliler aracılığıyla yaptırıldığı bilinmektedir ve Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ile deniz kıyısı etrafındaki tepe üzerine yapılmıştır. Kare planlı, tamamen kesme taştan yapılan bu sanat binası uygulama kalesi amacı ile yapılmıştır.

Issos Harabeleri ise Aslında Pers şehri olan Issos, tarihin en büyük savaşlarından birisi olan Issos savaşının geçtiği yerdir. Dörtyol ile Erzin arasında eser ve burada meşhur Büyük İskender Pers Hükümdarı III. Darius'u mağlubiyete uğratmıştır. Günümüzde ise Antik Issos kentinde zamanın izlerini bulunduran su kemerleri, su depoları ve şehir kalıntıları görülebilir. Dörtyol otobüs bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.