Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Eşme Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Eşme Seferleri

Eşme Hakkında

Eşme otobüs bileti satan firmalar, Eşme otobüs bilet fiyatları, Eşme otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Eşme Tarihi
Eşme, Uşak ilinde yer alan bir ilçedir. Nüfusu 35.000 civarındadır. Eşme ilçesi, nüfus bakımından Uşak'ta bulunan ilçelerden Banaz'dan sonraki en büyük ikinci ilçedir. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu ilçede ilk yerleşimi yapanların Eşmeli Aşireti olduğu düşünülmektedir. İlçede, ülkenin çeşitli bölgelerinden gelmiş Yörükler bulunmaktadır. İlçe halkının geçim kaynakları hayvancılık, madencilik, çiftçilik, sanayi ve dokumacılığa dayanmaktadır. Dokumacılıktan kaynaklı olarak Eşme kilimleri meşhurdur ve her yıl burada Uluslararası Kilim Festivali yapılmaktadır. 

Eşme'ye Nasıl Gidilir?
Eşme ilçesi, Uşak il merkezine 62 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Ulubey, Alaşehir, Sarıgöl, Kula, Selendi ve Güney'dir. İç Anadolu'yu Ege Bölgesi'ne bağlayan geçit yoluna kurulmuş olan ilçeye ulaşmak için Eşme otobüs bileti satın almak yeterlidir. 

Eşme Gezilecek Yerler
Eşme ilçesi, turistik bakımdan çok zengin bir bölge olmasa da buraya gelenlerin Kemer Dağı'nı görmeleri mutlaka önerilir. İlçenin eteklerinde bulunan bu yükseltideki kemerin yapılış tarihi bilinmemekle beraber bunca zaman sonra hala yıkılmadan ayakta durmuş olması görenlerin ilgisini çekmektedir.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2022 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.