Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Güroymak Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Güroymak Seferleri

Güroymak Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Güroymak Hakkında

Güroymak otobüs bileti satan firmalar, Güroymak otobüs bilet fiyatları, Güroymak otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Güroymak Tarihi
Bitlis'in Güroymak ilçesi bir ova ilçesidir. İlçenin kuzey tarafı Nemrut Dağı ile çevrilidir. İlk olarak 1987 yılında ilçe statüsüne alınmış olan bu ilçenin son nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 46.000'dir.

Güroymak Kültürel Özellikleri
Güroymak ilçesinin tarihi araştırıldığında ulaşılan bilgiler bölgede uzun yıllar Ermenilerin hüküm sürdüğünü gösteriyor. Bir dönem Ermenilerin yaşaması ile ilçe ismi Ermenice de köy anlamına gelen Norşin olarak bilinmektedir. Daha sonrasında ise zaman içerisinde Türklerin bölgeye egemen olması ile Güroymak ismi ilçeye verilmiştir. Yaşayan Ermeni nüfusun zaman içerisinde büyük bir çoğunluğunun Kürtleştiği düşünülmektedir. İlçe dağlık bir alanda olması sebebi ile kışları oldukça sert geçer. Yazları ise genel hava daha çok yayla havası hükmünde olduğu için çok fazla sıcak değildir. İlçede yılın belirli dönemlerinde yamaç paraşütü yapabilir, sitemizden temin ettiğiniz Güroymak otobüs bileti ile bu güzel ilçeye seyahat edip hem ilçenin tarihi güzelliklerini keşfedebilir hem de yöre mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz, istediğiniz takdirde konaklama imkanlarını tercih edebilirsiniz. 

Güroymak'a nasıl gidilir?
İlçenin Bitlis merkeze uzaklığı 33 kilometredir. İlçeye düzenlenen otobüs seferleri ile herhangi bir ulaşım sorunu yoktur. Bitlis merkez otogardan aldığınız bilet ile ilçeye ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2022 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.