Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

İkizdere Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler İkizdere Seferleri

İkizdere Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

İkizdere Hakkında

İkizdere otobüs bileti satan firmalar, İkizdere otobüs bilet fiyatları, İkizdere otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Rize, İkizdere
İkizdere, 898 metrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan, güzide bir Rize ilçesidir. Cimil ve Çamlı Deresinin birleştiği noktada konuşlanmıştır. Son TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu takribi 9 bin kişiden oluşmaktadır. İlçede yoğunlukla Hemşinliler, Türkler ve Lazlar yaşamaktadır. Çok eski bir yerleşim birimidir. Bizanslılar ve Trabzon Pontus Rum İmparatorluğu bu ilçede bir müddet hüküm sürmüşlerdir. Fatih Sultan Mehmet´in 1461 yılında fethetmesinden bu yana Türk yurdudur. İkizdere ekonomisi tarıma dayalıdır. İlçede başlıca patates ve çay üretilse de fındık, armut, mısır ve kivi üretimine de rastlanmaktadır. Bunların yanı sıra küçükbaş hayvancılık ve arıcılık da son yıllarda gelişim göstermektedir. Rize-Erzurum karayolu üzerinde kurulduğundan dolayı çoğu zaman İkizdere otobüs bileti aramaya mahal kalmamaktadır.

İlçenin denize kıyısının olmaması en büyük eksisidir. 1954 senesinde ilçe olmuştur. Çamlık Mesiresi, Anzer Yaylası ve Çağrankaya görülesi yerleridir. Yapımı tamamlanan Ovit Tüneliyle birlikte, başta Erzurum olmak üzere pek çok bölgeden turist çekmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre İkizdere nüfusu, 6 bin kişiden oluşmaktadır.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.