Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Ilgın Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Ilgın Seferleri

Ilgın Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Ilgın Hakkında

Ilgın otobüs bileti satan firmalar,  Ilgın otobüs bilet fiyatları,  Ilgın otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Ilgın Tarihi
Konya şehir merkezine takribi 86 km uzaklıkta yer alan Ilgın, çevre ilçelere göre bir hayli gelişmiştir. Bunun başlıca sebebi ilçedeki kaplıcalar, şeker fabrikası ve bunların yanı sıra Selçuk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu´dur. Ilgın, piknik, avcılık imkanları ve yürüyüş turlarıyla meşhurdur. Ilgın ilçesinin adını kış aylarında yalnızca bir gün boyunca açan bir çiçekten aldığı söylenir. Ilgın´ın tarihini İ.Ö 6000´li yıllara kadar götürmek mümkündür. Bölgedeki arkeolojik kazılar neticesinde Eldeş, Höyük, Argıthanı ve Başhöyük´te Kalkolitik Çağa ait inanılması güç seramikler bulunmuştur. Bununla birlikte bölgede bir zamanlar Hititler, Fryeyler, Likyalılar, Persler, Romalılar ve Araplar da hüküm sürmüştür. Bu çeşitlilik Ilgın´ın tarihsel önemini daha da artırmıştır.  Rivayetlere göre, dünyaca ünlü bir şair olan Mevlana, şifa bulmak için her sene yaz aylarında Ilgın Kaplıcalarını ziyaret edermiş. Bu güzellikleri görmek isteyenler Ilgın otobüs bileti aracılığıyla hayallerini gerçekleştirebilirler. 

Ilgın´da Görülmesi Gereken Yerler
Sahip Ata (Ilgın) Hanı, Pir Hüseyin Bey Camii, Lala Mustafa Paşa Külliyesi, Sadeddin İsa (Şeyh Bedrettin) Türbesi, Sungur Bey Türbesi, Redif Tabur Merkez Konağı.

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.