Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

İnebolu Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler İnebolu Seferleri

İnebolu Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

İnebolu Hakkında

İnebolu otobüs bileti satan firmalar, İnebolu otobüs bilet fiyatları, İnebolu otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

İnebolu Tarihi
Kastamonu'nun bir liman yerleşkesi olan ilçe, geleneksel mimarinin örneklerini görebileceğiniz yerlerden biri. Atatürk'ün Şapka Devriminde ilk nutku söylediği yer de bu ilçedir. Tarihi ve turistik öneme sahip olan bu ilçeyi İnebolu otobüs bileti alarak yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Bütün bunların yanında ilçe yerel lezzetlerin en güzel örneklerini tadacağınız bir merkez konumunda. İnebolu pidesi bölgeye özgü yemeklerin en önemlileri arasında. İlçede Kastamonu Üniversitesi'ne ait bir kampüsün olması da ilçeye canlılık kazandırmıştır.

İnebolu'da Gezilecek Yerler
Tarihi İnebolu Evleri: İlçede restorasyonu yapılan çok sayıda geleneksel evler vardır. Bahçelerinde çok sayıda meyve ağacı ve su kuyusu bulunan bu evler, bordo – beyaz renktedir. Bu boyalar Aşı Köyü'nden çıkarılan topraktan elde edilir. Evin gövdesinde ahşap kullanılsa da çatısında taş kullanılmıştır. Bunun nedeni sert Karadeniz rüzgarlarından evi korumak içindir. İnebolu'daki bu tarihi evler Kültür Bakanlığı tarafından da koruma altına alınmıştır.
İnebolu Feneri: İnebolu'nun denize bakan yamacında bulunan fener yaklaşık olarak 150 yıllık olmasıyla büyük önem taşımaktadır.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.