Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Kayseri - Çekerek Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Kayseri - Çekerek Seferleri

Çekerek Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Çekerek Hakkında

Çekerek otobüs bileti satan firmaları, Çekerek otobüs bilet fiyatları, Çaykara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak ucuzagit.com öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Çekerek Tarhi
Yozgat il merkezinin kuzeydoğusunda yer alan Çekerek, güneyde Sorgun, doğuda Saraykent ve Kadışehri, kuzeyde Tokat ve batıda Aydıncık ile komşudur. Dağlarlar çevrili olan ilçenin arazi yapısı dağlıktır. Kurak ve sıcak geçen yaz ayları ile soğuk ve yağışlı geçen kış ayları tipik karasal iklim özellikleri göstermektedir. Çevre ilçelerle kıyaslandığında Çekerek'te kar yağışı ve karın yerde kalma süresi daha azdır. Tarıma elverişli arazi alanı kısıtlı olmakla beraber, yörenin en önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Meraların çok fazla alan kaplamasından dolayı daha çok küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Soğan, şekerpancarı, buğday, mercimek, arpa ve nohut ilçede yetiştirilen tarım ürünleridir. Türkiye'nin en büyük 10. Barajı olan Çekerek Barajı da ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Çekerek Gezilecek Yerler
İlçedeki en önemli tarihi yapı Kızlar Kayası'dır. Çekerek- Zile karayolu üzerinde bulunan yapı, yüksek bir kayalık üzerinde bulunmaktadır. Yozgat bölgesinin en önemli yapılardan biri olan kayanın Cenevizliler döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Kayanın önünde Çekerek Irmağı, yanında ise bu ırmak üzerine kurulan Süreyya Bey Barajı bulunmaktadır. Çekerek otobüs bileti alarak bu kayayı ve bölgeyi gezebilirsiniz.

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2022 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.