Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Köprübaşı (Manisa) Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Köprübaşı (Manisa) Seferleri

Köprübaşı (Manisa) Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Köprübaşı (Manisa) Hakkında

Köprübaşı otobüs bileti satan firmalar, Köprübaşı otobüs bilet fiyatları, Köprübaşı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Manisa, Köprübaşı
Manisa il merkezinin 120 km. kuzeydoğusunda bulunan Köprübaşı ilçesi, batıda Gölmarmara, güneyde Kula ve Alaşehir, doğuda da Selendi ilçeleri ile komşudur. Demirköprü Barajı'nın içerisinde kurulmuş olan ilçe Kayran Dağları'nın eteklerinde bulunmaktadır. Genel olarak ilçede Akdeniz iklimi egemen olmakla beraber, karasal iklim özellikleri de görülebilmektedir. İlçede en çok görülen ağaç tipi meşe ağacıdır. İlçedeki başlıca ekonomik faaliyet tarımdır. Sulama sıkıntısından dolayı ilçede susuz tarım yapılmaktadır. Buğday, arpa, çilek, haşhaş, zeytin, üzüm ve tütün ilçede üretilen başlıca tarımsal ürünlerdir. Özellikle çilek üretimi son yıllarda bölge halkının ekonomik kalkınma yaşamasını sağlamıştır. Hatta çilek üretimi ile beraber, dışa göç vermemeye başlamıştır. 

Köprübaşı Gezilecek Yerler
Demirköprü Barajı: Deniz seviyesinden 74 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil ağaçlar arasında bulunan barajda alabalık yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Alabalık tesislerinde, hem canlı olarak satın alabileceğiniz gibi, kurulan alanlarda pişirerek de yiyebilirsiniz. Baraj, bölge halkı tarafından yoğun olarak piknik amaçlı kullanılmaktadır. Baraj dışında ilçede ziyaret edilebilecek tarihi bir bölge veya eser bulunmamaktadır. Köprübaşı otobüs bileti alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.