Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Korkuteli Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
290’dan Fazla Firma

Popüler Korkuteli Seferleri

Korkuteli Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Korkuteli Hakkında

Korkuteli otobüs bileti satan firmalar,  Korkuteli otobüs bilet fiyatları,  Korkuteli otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Antalya, Korkuteli
Korkuteli´nin eski ismi İsinda´dır. İsinda şehri, eski Psidya bölgesinde yer alıyordu. Yani bugünkü Korkuteli ilçesinin 8 kilometre güneydoğusunda. Osmanlı ve Tekeoğlları döneminde Roma dönemindeki adlandırma olan İsinda´dan esinlenerek bu yere İstanoz denmiştir. Türkler, bu adlandırmayı 1915 yılına kadar kullanmışlardır. 1915 yılından sonra ise Şehzade Korkut´un hatırasını yad etmek amacıyla buraya "Korkuteli" denmeye başlanmıştır. 

Korkuteli Gezilecek Yerler
Keşiş Evi: Romalılardan bugüne kalmıştır. Cirim boğazında Alaaddin semti civarındadır.
Eski Roma Mabedi: Bu mabedin olduğu yerde bugün Hamitoğlullarından kalma bir taş medrese var. Ancak medresenin girişinin sağ kısmında Roma yazısıyla yazılmış çeşitli tarihi buluntular ve olimpiyat etkinliklerine dâir yazıtlar yer alıyor.
Sultan Alaaddin Camii: Korkuteli merkezde yer almaktadır. Alaaddin Keykubat zamanında yapılmış olduğu bilinmektedir. Camiinin enkazından hareketle ne kadar büyük ve görkemli bir yapı olduğu anlaşılabilir.
Su Tüneli: Korkutli barajının civarında bulunduğu bilinmektedir.
Günlük Dağı Millî Parkı: Botanik güzellikleri ve bitki örtüsünün tüm farklı şekillerinin görüldüğü bir noktadır. Korkueli otobüs bileti bulursanız, burayı gezmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Ariassos: Etrüskler tarafından kurulan bir antik şehirdir. 

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2020 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.