Yardım Kayıt Ol Oturum Aç

Nevşehir - Darende Otobüs Bileti

 

7/24 Müşteri Desteği
Güvenli Ödeme
3 Adımda Bilet Al
Extra Komisyon Yok
Kesintisiz İade
350’dan Fazla Firma

Popüler Nevşehir - Darende Seferleri

Darende Kalkışlı Popüler Varış Noktaları

Darende Hakkında

Darende otobüs bileti satan firmalar Darende otobüs bilet fiyatları Darende otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Darende Tarihi
İlçe Malatya'nın batı kısmında yer alır. Temel geçim kaynağı tarımdır. Özellikle kayısı üretimi önemli bir yer tutmaktadır. Malatya'da üretilen kayısıların dörtte biri bu ilçede yetişmektedir. Bölge yerel lezzetleri ile ünlüdür. Bu lezzetler arasında tas çorbası ve analı – kızlı köfte en önemlileridir.

Darende'de Gezilecek Yerler
Somuncu Baba Türbesi:
 Hacı Bayram Veli'yi yetiştiren Somuncu Baba sokakları dolaşarak ekmek dağıttığı için bu adı almıştır. Darende'ye gelen Somuncu Baba burada ölmüş ve adına yaptırılan türbeye gömülmüştür.
Tohma Kanyonu: Taşköprü yakınlarında bulunan bu kanyon, rafting sporunun yapıldığı nadir yerlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Siz de bu tür doğa sporları ile ilgileniyorsanız Darende otobüs bileti bu sporu yerinde yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Roma Mezarı: Bölgede yapılan kazılar sonucunda Yenice kasabası civarında bulunmuştur. Milattan önce yapıldığı tahmin edilen mezar tipik Roma mezarı şeklindedir.

Tohma Çayı: Bölgenin en önemli sulak alanlarından biridir. Çevresinde çok sayıda dinlenme alanı bulunmaktadır. Bu çay içinde bulunan balıkların kutsal olduğuna inanılır ve tutulmasına izin verilmez.

 

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2022 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.