Lütfen bekleyiniz..

Van Edremit Otobüs Bileti

Van Edremit Seferi Yapan Firmalar
Van Edremit Hakkında

Edremit otobüs bileti satan firmalar, Edremit otobüs bilet fiyatları, Edremit otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Edremit Tarihi
Edremit, Van iline bağlı bir ilçedir. Van Gölü’nün hemen kıyısına kurulmuş olan bu ilçe nahiyelerin kaldırılış tarihi olan 1970’e kadar nahiye, sonrasında da ilçe olarak devam etmiştir. Tarihi oldukça eskilere dayanan Edremit ilçesinin ismini nereden aldığı bilinmemektedir. Cumhuriyet döneminde ismi birkaç kez değişen ama sonra yine Edremit olarak anılmaya devam edilen ilçenin nüfusu, Toki konutlarının yapımıyla birkaç yıl içinde artmıştır. 

Edremit’te Gezilecek Yerler
Edremit ilçesinde bulunan Urartu yapısı Şamran Kanalı ilçenin en önemli tarihi kalıntısı olarak görülmeye değerdir. Şamran kanalının kuruluş yazıtları da yine bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Dilkaya Mezarlık Höyüğü de yine burada gezilecek yerlerden birisidir. Bunlar dışında Şamran Menua Su Kanalı, Alniunu Kenti ve taş atölyesi ve son olarak Kız Taşı da görülmeye değer yerlerdir. Ayrıca Van Gölü’ne kıyısı olan ilçede, göl kıyısında bulunan restoranlarda kaburga kebabı yenmesi tavsiye edilir. 


En Çok Tercih Edilen Van Edremit Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık