Lütfen bekleyiniz..

Yozgat Aydıncık Otobüs Bileti

Yozgat Aydıncık Seferi Yapan Firmalar
Yozgat Aydıncık Hakkında

Aydıncık otobüs bileti satan firmalar, Aydıncık otobüs bilet fiyatları, Aydıncık otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Aydıncık Tarih
Aydıncık, Yozgat’ın 105 km. uzağında konumlanmış bir ilçesidir. İlçe topraklarının büyük bir bölümü İç Anadolu Bölgesi’nde yer almakla beraber, Orta Karadeniz Bölgesi’ne uzanan bölümleri de bulunmaktadır. İlçe, kuzeyde Amasya, doğuda Çekerek, güneyde Sorgun ilçeleri ile sınırlanmıştır. Dağları ormanlarla kaplıdır ve Karadeniz bitki örtüsü görülmektedir. İlçede ayrıca Ametist Taşı görülmeye değer bir tarihi yapıdır.

Aydıncık’ta Gezilecek Yerler
Kazankaya Kanyonu: Girişi Kazankaya Kanyonu olan bu bölge eski bir yerleşim yeridir. Bu kanyonun en önemli özelliği bölgede birçok ekstrem spor faaliyetinin gerçekleştirilebilmesidir. Rafting, trekking, dağ tırmanışı, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü gibi sporlara elverişli bir yapıdadır. Ayrıca balık tutulabilen ve kamp ve piknik yerleri bulunan alan ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir.


En Çok Tercih Edilen Yozgat Aydıncık Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık