Adıyaman Otobüs Bileti

Adıyaman Seferi Yapan Firmalar
Adıyaman Hakkında

Adıyaman Otobüs Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Adıyaman, tarihi Neolitik Çağ’dan Osmanlılara kadar uzanan bir yerleşim yerinden günümüze ulaşan bir şehir olma özelliği taşıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başaran Nemrut Dağı Milli Parkı ve yine burada yer alan anıt mezarları, kentin adını duyurmasında önemli bir rol oynuyor. Özellikle yaz aylarında cıvıl cıvıl oluşuyla ziyaretçi akınına uğrayan Adıyaman’ı seyahat rotanıza eklediyseniz, Ucuzagit.com üzerinden Adıyaman otobüs bileti sorgulama işlemi yapabilir ve cebinize en uygun online bilet seçeneğini satın alabilirsiniz.

Ucuz Adıyaman Otobüs Bileti

Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Malatya şehirleri ile komşu olan Adıyaman için en ucuz otobüs bileti seçenekleri Ucuzagit.com’da listeleniyor. İstanbul, Kayseri, Antalya, Ankara, Mersin ve Adana illerinden, diğer illere kıyasla pek çok yolcu ağırlayan Adıyaman’a en uygun fiyatlarla ulaşmak için, hareket noktanızı ve seyahat tarihlerinizi Ucuzagit.com’a girebilir ve otobüs bileti sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Adıyaman Otobüs Bileti Fiyatları

Metro, Gülaras ve Kahta Petrol firmalarının otobüs seferi düzenlediği Adıyaman otobüs bileti fiyatları bakımından firmaya, hareket noktasının şehre kilometre bazından uzaklığına, sefer tarihleri ve saatlerine göre farklılık gösteriyor. Her zaman en uygun fiyata sahip otobüs biletlerini sizlerle buluşturan Ucuzagit.com’u tercih ederek hesaplı biletlere ulaşabilir ve seyahat tarihlerinizi girerek sefer düzenleyen firmaların biletlerine tek sayfada ulaşma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Adıyaman’da Ulaşım

Kent merkezine yakın konumlanan Adıyaman Otogarı’ndan şehir içi ulaşım otobüsler, minibüsler ve servisler ile sağlanıyor. Dileyen yolcular, Atatürk Bulvarı’nda yer alan taksi durağına giderek, taksilerle de ulaşım gerçekleştirebiliyor. Belediye otobüslerini kullanmak için, şehrin kart sistemi olan Yaman Kart’ı edinmek gerekiyor. Öğrencilere, yaşlılara ve engelli vatandaşlara indirim sağlayan bu toplu taşıma kartını kullanarak otobüsler ile seyahat edebilirsiniz. Dilerseniz, bazı Adıyaman otobüs firmaları tarafından sunulan ücretsiz servislerden de yararlanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Gezilecek Yerler

Tarihi mekanları ile yalnızca yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de ilgisini çeken Adıyaman’da, 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı ve üzerinde yer alan anıtsal heykeller, Adıyaman gezilecek yerler arasında başı çekiyor. Doğu, batı ve kuzey kısımlardan oluşan bu bölgede anıt, heykel kalıntıları ve mimari kalıntılar hayli merak uyandırıyor. Nemrut Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Yeni Kale, Kommagene Krallığı’ndan Memluklulara değin uzanan köklü bir miras olma özelliği taşıyor. Yine tarihi bir öneme sahip olan Arsameia Ören Yeri; heykelleri, tünelleri ve Kommagene Krallığı dönemine ait izleriyle dikkat çekiyor. Kartal, boğa ve aslan figürlerinin gücüyle donatılan Karakuş Tümülüsü, Romalılar tarafından 92 adet taş sütun ile inşa edilip günümüze kadar ulaşan Cendere Köprüsü, bir tanrı ile kralı tasvir eden Haydaran Kaya Mezarları ve 60’a yakın mezara ev sahipliği yapan Turuş Kaya Mezarları da Adıyaman’ın keşfedilmeyi hak eden tarihi mekanları arasında bulunuyor. Geçmişin gizemini gözler önüne seren Adıyaman’da kültürel bir gezi yapmak için sabırsızlanıyorsanız, Ucuzagit.com ayrıcalığı ile hemen bir online otobüs bileti alın ve yolculuğa güvenle başlayın!

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık