Yardım Kayıt Ol Oturum Aç
Sıkça Sorulan Sorular

GENEL

Ucuzagit.com ücretsizdir! Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.
Hayır. Bilet fiyatları, tamamen otobüs firmaları tarafından belirlenmektedir.
Evet, üye olmadan otobüs bileti satın alabilirsiniz.
Ucuzagit.com üzerinden alınan biletlerde, seferin gerçekleşmesine 24 saat kalana kadar biletinizi anında iptal edebilir, bilet ücretinizi hiçbir kesinti olmadan kartınıza iade alabilirsiniz. Bu sebep ile rezervasyon yapmak yerine, sistemimiz üzerinden banka kartı veya kredi kartı ile biletinizi en uygun fiyata satın almanızı tavsiye ederiz.
Bu terimler otobüs koltuk şemasını ifade etmektedir. 2+1 olan araçlarda standart otobüs koltuk yerleşiminden farklı olarak koridorun bir tarafında tekli koltuklar yer alır. 2+1 araçlar genellikle daha geniş koltuk aralıklarına sahip, konforlu araçlardır.
Seferinizi seçtiğinizde açılan otobüs şeklinde, seçebileceğiniz boş koltukların üzerinde koltuk numaraları yazmaktadır. Bay/bayan figürü bulunan koltuklar ise doludur. Dilerseniz, konuyla ilgili websitemizdeki ve mobil uygulamalarımızdaki Canlı Destek bölümünden de yardım alabilirsiniz.
Sitemiz üzerinden bir defada en fazla 4 adet bilet satın alabilirsiniz. Daha fazla sayıda bilet satın almak için, yeniden satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Otobüs bileti alırken seyahat sigortası yapılabilmesi ve Ulaştırma Bakanlığı kuralları gereği T.C Kimlik Numarası ibraz etmek zorunludur. Bu sebeple, bilet alımı yaparken her bir yolcu için T.C Kimlik Numarası istenmektedir.
Başka birisi için bilet satın alabilirsiniz. Ancak, yolculukla ilgili bilgilerin seyahati gerçekleştirecek kişiye ait olması ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir.
Kara ulaştırma yönetmeliğine göre kara ulaşım firmalarının çocuk ve engelli indirimi yapmaları gerekmektedir. Ancak bu indirimlerin yapılması sırasında yolcunun bir takım belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılan bilet alımlarında bu mümkün olmamaktadır. Öğrenci biletleri için otobüs firmalarının indirim yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.
Karayolu Taşıma Mevzuatı'na göre 0-6 yaş aralığındaki çocuk yolcular kucakta ücretsiz bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilir. 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta ve biletli seyahat etmesi zorunludur.
Karayolları Taşıma Yönetmeliğinin 40/6 maddesine göre; “Taşıtın bagaj taşınmasına mahsus bölümleri dışında eşya taşınamaz. Özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar bagaj taşımaya mahsus bölümlerde taşınabilir. Taşıtın içinde canlı hayvan hiçbir şekilde taşınamaz” Araçların bagaj bölümünde evcil hayvan taşınabilmesi için aşağıdaki şartlar aranmaktadır. *Sadece kedi, köpek ve ötücü kuşlar (muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir. *Evcil hayvanlar, koli, çanta vb. ürünler içerisinde taşınamaz. Özel kafesleri içerisinde sadece araçların bagaj bölümünde taşınabilirler. *Evcil hayvanın sağlıklı, temiz, kokusuz ve sakin görünümlü olmasına dikkat edilmelidir. Sağlık ve dış görünüm açısından kötü durumda olan canlı hayvanlar taşıma için kabul edilmemektedir. *Evcil hayvanlar, veteriner tarafından uyutulmuş bir şekilde, imza karşılığında taşınabilir. *Evcil hayvana ait sağlık belgesi, aşı kağıdı vb. evraklar kabul işlemleri sırasında yolcunun yanında bulunmalıdır.

FİRMALAR VE SEFERLER

Pamukkale Turizm, Metro Turizm, İstanbul Seyahat, Efe Tur, Özkaymak Turizm, Nilüfer Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm ve Ali Osman Ulusoy gibi firmalar başta olmak üzere, 270'den fazla otobüs firmasının yetkili satış acentesiyiz.
Anasayfa'dan; nereden, nereye ve hangi tarihte seyahat etmek istediğinizi girip butona bastığınızda, bu güzergahtaki tüm otobüs seferleri listelenmektedir.
Otobüs firmaları, seferlerini gerçekleştirebilmek için azami gayret göstermektedir. Sefer iptali, hava koşullarına ve firmaların operasyonel sebeplerine bağlı olarak çok nadir olabilmektedir. Seferinizin iptali durumunda, tarafınıza firmadan önceden bilgilendirme yapılacak ve bilet ücretiniz hiçbir kesinti olmadan kartınıza iade edilecektir.
Seferin otogar dışında ve birden fazla kalkış yeri olması durumunda bu bilgi, size gönderilen bilet bilgilerinizi içeren e-mail'de yer almaktadır. Ayrıca, dilerseniz seferiniz ile ilgili websitemizdeki ve mobil uygulamalarımızdaki Canlı Destek bölümünden de yardım alabilirsiniz.
Seferlerin listelendiği sayfada, kalkış saati bilgisinin hemen altında, otobüs firmalarının bizzat kendilerinin tanımlamış olduğu sefer süreleri yazmaktadır. Bu süreler, doğrudan otobüs firmaları tarafından belirlenmekte olup, ucuzagit.com 'dan herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Otobüs firmalarının kuralları gereği yan yana oturacak yolcular için aynı cinsiyet seçimi yapılmalıdır. Bu sebeple yan yana oturacak yolcular için aynı cinsiyetin seçilmesi gerekmektedir. Bu durum, yolculuk sırasında bir sorun oluşturmayacaktır.
Yasa gereği her yolcunun 30 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. 30 kg üzeri bagajlar için otobüs firması ek ücret talep edebilir.
Otobüsler tarifelidir ve yolculuk planına bağlıdır. Bu nedenle maalesef otobüs şoförünün geciken yolcuları beklemesi mümkün değildir. Kalkıştan en az 15 dakika öncesinde otogarda bulunulması gerekmektedir.

ÖDEME İŞLEMLERİ

ucuzagit.com sitesi ve uygulaması hazırlanırken son teknoloji yazılımlar kullanılmıştır. Ziyaretçilerin alışverişlerini %100 güvenle gerçekleştirmesi için gereken SSL ve her türlü güvenlik sistemi ucuzagit.com 'da kuruludur. Kart bilgileriniz hiçbir şekilde tutulmamaktadır. Satın alma işleminizi gerçekleştirirken şifreleme teknolojileri kullanılarak yalnızca otobüs firması ve banka ile iletişim kurularak işlemler gerçekleştirilmektedir.
Ödeme sayfasında, yolcu bilgilerinizi ve kartı bilgilerinizi girdikten sonra 'güvenli ödeme yap' butonuna basarak biletinizi güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Visa, MasterCard ve American Express logolu kredi kartları veya bankamatik kartları (maaş kartları, debit kart) ile işlem yapabilirsiniz.
Evet, kullanabilirsiniz. Birçok otobüs firması, bu kartları da kabul etmektedir.
Maalesef şu an için sistemimiz üzerinden yalnızca kredi kartı veya banka(maaş kartı-debit kart) kabul edilmektedir.
Bilet alımı sırasında 3D güvenlik şifreniz gelmediyse, kartınız 3D güvenlik sistemine açık olmayabilir. Bu durumda bankanızla görüşerek kartınızı güvenli ödeme sistemine açtırmanız gerekir. Kullanmış olduğunuz kartınıza ait bankada bulunan cep telefonu numaranız güncel olmayabilir. Bu durumda banka şubeniz ya da ATM'den bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz numaranızda operatör değişikliği veya sim kart değişikliği var ise bankanız ile iletişime geçmeniz gerekebilir. işlem şirket yada kurum interneti kullanılarak deneniyorsa kısıtlama olabilir ve bu nedenle şifre gelmiyor olabilir.
Hayır. Biletinizi alırken herhangi bir kredi kartı veya bankamatik(maaş kartı-debit kart) kullanabilirsiniz.
Bu bilgiler, kredi kartınız veya bankamatik(maaş-debit kart) kartınızın üzerindeki bilgilerdir. Kartınızın önyüzünde uzun bir şekilde yazan numaralar, kart numarasıdır. Son kullanma tarihi ise, yine kartın önyüzünde bulunan ay/yıl şeklinde bulunan bilgidir. Cvc ise, kartınızın arka yüzündeki son 3 haneli numaradır.

BİLETİNİZ HAKKINDA

Hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Bilet bilgileriniz, tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiştir. Biletinizi bastırmanıza bile gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek otobüsünüze binebilirsiniz.
Değilsiniz. Yalnızca kimliğinizi göstererek otobüsünüze binebilirsiniz.
Biletinizi bastırmak zorunda değilsiniz. Yalnızca kimliğinizi göstererek otobüsünüze binebilirsiniz; fakat yine de biletinizi bastırmak isterseniz, seferinizin gerçekleşeceği gün otobüs firmasının gişesinden biletinizi bastırabilirsiniz.
Otobüs biletinin kendisi, Maliye Bakanlığı'ndan onaylı fatura niteliğindedir. Biletinizi bastırmak isterseniz, seferinizin gerçekleşeceği gün otobüs firmasının gişesinden biletinizi bastırabilirsiniz.
Biletinizi aldığınız zaman, belirtmiş olduğunuz e-mail adresinize ve telefonunuza bilet bilgileriniz otomatik olarak gönderiliyor. Ayrıca, dilerseniz [email protected] bölümüne yazabilirsiniz. Müşteri temsilcisi arkadaşlarımız, size hemen yardımcı olacaktır.
E-posta adresinize ve cep telefonunuza bilet detay bilgileriniz gönderilmiştir, koltuk bilgilerinizi de oradan kontrol edebilirsiniz.

İPTAL VE İADE

Bilet detay sayfasında, PNR ve telefon bilgilerini girerek bilet bilgilerinize ulaşabilir, biletiniz iptal kurallarını sağlıyorsa iptal edebilirsiniz.
Birçok firmanın online iptal fonksiyonu bulunmakta olup sistemimiz üzerinden iptali yapılabilmektedir; fakat bazı firmaların biletleri online olarak iptal edilememektedir. Bu firmaların iptal işlemleri için [email protected] veya Çağrı merkezimizi arayarak destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ucuzagit.com tarafından iptal işlemi onaylandıktan sonra; bilet ücret iadesi, hiçbir kesinti olmadan kartınıza yapılıyor. Ödemenizin kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmekte. Ödediğiniz tutar; bankanıza bağlı olarak, kredi kartına 5 iş günü içinde, bankamatik kartına 30 gün içinde iade edilecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Ucuzagit.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.
Seyahatinizi gerçekleştirememe sebebiniz; sistemimiz veya otobüs firması kaynaklı ise, ucuzagit %100 para iadesi sağlar; fakat bunun dışında kalan, ucuzagit.com ile doğrudan ilgili olmayan bir sebep söz konusu ise, bu durumda maalesef ücret iadesi yapılmamaktadır.

Mobil Uygulamamızı Ücretsiz İndirin

Ucuzagit farkıyla en uygun otobüs biletini kolayca bulun! Enuygun seyahat ve otobüs bileti uygulaması, yüzlerce farklı otobüs firmasının otobüs seferlerini incelemenize, karşılaştırmanıza ve kredi kartınızla kolayca satın almanıza olanak sağlar.
googleplay appstore
ucuzagit app
Telif Hakkı © 2024 Ucuzagit, Tüm hakları saklıdır.