Lütfen bekleyiniz..

Afşin Otobüs Bileti

Afşin Seferi Yapan Firmalar
Afşin Hakkında

Afşin otobüs bileti satan firmalar, Afşin otobüs bilet fiyatları, Afşin  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Afşin Tarihi
1944 yılından Afşin adını alarak ilçe olan bölgenin eski adı, Efsus’tur. Kahramanmaraş il merkezine 150 km. uzaklıkta bulunan ilçenin rakımı 1230 metredir. İlçede tipik karasal iklim özellikleri görülmektedir. Afşin’de zengin linyit yatakları bulunmaktadır. Ülkemizin en büyük termik santral tesisi, Afşin Elbistan Termik Santrali, ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Türkiye’nin en önemli ozanları Afşin’de doğmuştur. Başta Aşık Mahsuni Şerif olmak üzere, Aşık Mahsudi, Aşık Yener, Aşık Erfani ve ünlü şair Hayati Vasfi Taşyürek Afşin’de dünyaya gelmiştir. Son dönemlerde ilçede yapılan incelemeler neticesinde, bölgede dünyanın en zengin bakır madenlerinden bir tanesi keşfedilmiştir. Büyük bir rezerve sahip olan maden henüz işletilmemektedir.

Afşin Gezilecek Yerler
Eshab-Keyf Külliyesi: Bir tepe üzerinde bulunan kervansaray, cami ve birçok küçük yapıdan oluşmaktadır. Selçuklular döneminden kalma bir eserdir.
Dedebaba TürbesiBir Selçuklu eseri olan türbe, Dedebaba ismindeki bir kişinin bu bölgeye gelmesi ve buraya yerleşerek ölmesi sonucu yapılmıştır. Sara hastaları felçli hastalar türbeyi sıklıkla ziyaret etmektedirler. Bu kişinin buraya yerleşmesindeki en büyük sebebin Eshab-ı Keyf olduğu düşünülmektedir. 


En Çok Tercih Edilen Afşin Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık