Lütfen bekleyiniz..

Afyonkarahisar - Mardin Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Mardin Seferleri

Afyonkarahisar Mardin otobüs bileti satan firmalar, Afyonkarahisar Mardin otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar Mardin otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Afyonkarahisar Mardin
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle bölümünde kalan Afyonkarahisar Mardin; güneyde Suriye, kuzeyde Diyarbakır ve Batman, batıda Şanlıurfa ve doğuda da Şırnak illeriyle komşu durumundadır. Kış ayları soğuk geçen bölgede, genel olarak karasal iklim egemendir. Özellikle yaz aylarında sıcaklık çok yüksek değerlere ulaşabilmektedir. Afyonkarahisar Mardin’in ekonomik yapısı tarım, ticaret ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlde hem inanç turizmi hem de kültür turizmi açısından çok imkan olmasına rağmen birçok sebepten ötürü turizm pek gelişmemiştir. 

Afyonkarahisar Mardin Gezilecek Yerler
Farklı dini inanışları ve kültürleri bünyesinde bulunduran Afyonkarahisar Mardin’de gezilip görülmesi gereken yer sayısı çok fazladır. Burada, uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından da kültür mirası olarak kabul edilmiş ve koruma altına almış tarihi eserler bulunmaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunması Afyonkarahisar Mardin’in tarihi önemini bir kat daha artırmaktadır. Afyonkarahisar Mardin otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerden en önemlileri şunlardır; Dara Harabeleri, Deyrulzafaran Manastırı, Altunboğa Medresesi, Savurkapı Medresesi, Afyonkarahisar Mardin Kalesi, Sabancı Kent Müzesi, Afyonkarahisar Mardin Ulu Camii, Mor Gabriel Manastırı, Kasımiye Medresesi, Gelüşke Hanı.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık