Lütfen bekleyiniz..

Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Seferi Yapan Firmalar
Afyonkarahisar Hakkında

Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları, Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Afyon Tarihi
Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer haline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru “Mürsil”, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a “Sineda” adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olarak ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime “yüksek kale”  anlamına geliyordu.

Gezilecek Yerler
Ot Pazarı Camii, Gedik Ahmet Paşa Medresesi, Ulu Camii, Karacamal Mağarası, Sandıklı Hüdai Kaplıcaları, Sandıklı Kalesi, Ömer Kaplıcası, Amorium Antik Kenti, Synnada Antik Kenti, Cumhuriyet Şehitleri Anıtı, Phryg Vadisi, Afyon Bolvadin Müzesi, Afyonkarahisar Müzesi, Eğerlikaya Kilisesi, Gazlıgöl Kaplıcaları


En Çok Tercih Edilen Afyonkarahisar Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık