Afyonkarahisar Otobüs Bileti Seferleri ve Fiyatları | Ucuzagit.com

Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Seferi Yapan Firmalar
Afyonkarahisar Hakkında

En Ucuz Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları, Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.

Gezilecek Yerler

Ot Pazarı Camii

Gedik Ahmet Paşa Medresesi

Ulu Camii

Karacamal Mağarası

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

Sandıklı Kalesi

Ömer Kaplıcası

Amorium Antik Kenti

Synnada Antik Kenti

Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

Phryg Vadisi

Afyon Bolvadin Müzesi

Afyonkarahisar Müzesi

Eğerlikaya Kilisesi

Gazlıgöl Kaplıcaları

 

En Çok Tercih Edilen Afyonkarahisar Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık