Lütfen bekleyiniz..

Akçaabat Otobüs Bileti

Akçaabat Seferi Yapan Firmalar
Akçaabat Hakkında

Akçaabat otobüs bileti satan firmalar, Akçaabat otobüs bilet fiyatları, Akçaabat otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Akçaabat Tarihi
Trabzon şehrinin güzide ilçelerinden birisi olan Akçaabat, Çarşıbaşı ve Vakfıkebir´in doğusunda, Maçka ve Düzköy´ün ise kuzeyinde yer almaktadır. Şehir merkezinin takribi 13 km batısındadır. Trabzon´un nüfus bakımından en kalabalık ilçesidir. Daha çok horonu ve köftesiyle tanınır. İlçede 1990 yılına kadar tütüncülük icraatları en üst seviyede yapılmıştır. Şehirde spor faaliyetleri üst düzeydedir. Akçaabat Sebatspor, Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olmakla beraber, henüz ilçeyken Süper Lig´e çıkmayı başarabilen ilk takımdır. Bölgenin bilinen en eski adı Platana´dır. Bu kelime Eski Yunancada "Çınar ağacı" anlamına gelmektedir. Daha sonra çeşitli adlarla da anıldığı olmuştur. 

Türkler, bu bölgeye ilk olarak 12. yüzyılda Anadolu Selçuklularıyla birlikte girmişlerdir. Fakat tamamen Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilmiştir. Yani Akçaabat yüzyıllardır Türk yurdudur. İlçe ahalisinin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Seyrek de olsa balıkçılık yapanlara da rastlanmaktadır. İlçede özellikle, fındık ve zeytin yetiştiriciliği yaygındır. Akçaabat köftesinden tatmak isteyen pek çok insan ilçeye kısa zamanlı turlarla gelmektedir. En Çok Tercih Edilen Akçaabat Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık