Lütfen bekleyiniz..

Akkuş Otobüs Bileti

Akkuş Seferi Yapan Firmalar
Akkuş Hakkında

Akkuş otobüs bileti satan firmalar, Akkuş otobüs bilet fiyatları, Akkuş otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Akkuş Tarihi
636 metrekarelik bir yüz ölçümüne sahip olan Akkuş, Ordu´nun önemli ilçelerinden birisidir. Kuzeyde Samsun ve Ünye, güneyde ise Tokat ve Niksar´la komşuluğu bulunmaktadır. Akkuş´un yerleşim tarihi İsa’dan önceki yıllara dayanmaktadır. Bölge ve çevresi İ.Ö. 1200-700´lü yıllarda Frigler, sonra Lidyalılar, Persler, Pontuslar ve Romalıların hakimiyeti altına girmiştir. 1071 Malazgirt Zaferinden bu yana ise Türk yurdudur. Bir süre Selçuk Sultanı Melikşah´ın emirlerinden olan Danişmend Gazi tarafından yönetilen Danişmendliler’in idaresine girmiştir. Canik sıra dağları üzerinde konuşlanan ilçe, Orta Karadeniz bölümünde yer almaktadır. Ünye´ye 62 km uzaklıkta yer almaktadır. İlçe, 1340 metrelik bir yükseltiye sahiptir. Karakuş ve Tifi Çayları, ilçenin en mühim akarsularıdır. İrili ufaklı çayların birleşmesiyle oluşmuş Tifi Çayı, Yeşilırmak´la birleşmektedir.

İlçede yaylaların karakteristik iklim nitelikleri görülür. 4-5 ay boyunca ilçe toprakları kar altında kalır. Akkuş otobüs bileti Ordu ve Ünye´den kolay bir şekilde satın alınabilir. Ahali geçimini ekseriyetle tarım ve hayvancılık yaparak sağlamaktadır. Kış turizminde Akkuş yayları yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir.


En Çok Tercih Edilen Akkuş Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık