Lütfen bekleyiniz..

Alpu Otobüs Bileti

Alpu Seferi Yapan Firmalar
Alpu Hakkında

En Ucuz  Alpu Otobüs Bileti

Alpu otobüs bileti satan firmalar,  Alpu otobüs bilet fiyatları,  Alpu otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Alpu, Eskişehir iline bağlı bir ilçedir. Türkiye’de yalnızca Eskişehir’de bulunan lületaşı, bu ilçenin Beyazaltın mahallesinden çıkarılmaktadır. Nüfusu 11.500 civarı olan Alpu, küçük bir ilçedir.

Alpu ilçesi, Eskişehir il merkezine yaklaşık 39 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Sarıcakaya, Beylikova, Mahmudiye’dir; ayrıca Eskişehir il merkezi ile Ankara il merkezi de ilçenin sınırlarını çizerler.

Alpu Gezilecek Yerler

Alpu’ya geldiğinizde burada hem tarihi ama daha çok doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Midaion- Karahöyük bunlardan biridir. Buradaki ilk yerleşimin Fridga kralı Midas tarafından başlatıldığı düşünülmektedir. Ayrıca ziyaret edebileceğiniz yerlerden olan Uyuz Hamam Kaplıcası da ilçe merkezinin 16 kilometre güneyine gittiğinizde karşınıza çıkar. Her kaplıca suyu gibi şifalı olduğu düşünülen Uyuz Hamam’ın, bilhassa deri hastalıklarına iyi geldiği düşünülmektedir. Bunlar dışında Ulubük ve Kara Mağaralarını da dolaşmanız ve Büğdüz Köyü’nde bulunan Selçuklu Camisi’ni ziyaret etmeniz önerilir. 

 

En Çok Tercih Edilen Alpu Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık