Lütfen bekleyiniz..

Amasra Otobüs Bileti

Amasra Seferi Yapan Firmalar
Amasra Hakkında

Amasra otobüs bileti satan firmalar Amasra otobüs bilet fiyatları, Amasra otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. 

Amasra Tarihi
Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip ve bir turizm cenneti mahiyetinde olan Amasra denize doğru uzanmış bir burun ve bu burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koyu ile 3000 yıllık bir tarihe sahip şirin bir ilçemizdir. İlçede turizm plajlarının yanında kendine özgü balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonları ile aktif bir rol almaktadır. Fatih Sultan Mehmet’in kendisi tarafından birebir fethedilen, ve şehre hakim bir yamaçta bu güzelliği görünce hayran olduğu dile getirilen Amasra ilçesi, Osmanlılar tarafından özel olarak oraya yerleştirilen Kıpçak Türkleri´nin yurdu haline gelmiştir. Şehrin ilk sahibinin ise Amazonlar olduğu rivayet edilir.

Meşhur Amasra Kalesi Cenevizlilerden kalan bir tarihi eserdir ve günümüzde müze olarak ziyaretçilerine hizmet etmeye devam etmektedir.

Amasra Gezilecek Yerler
Amasra’da her Salı ve Cuma günü kurulan ve şehrin kadınlarının organik ürünlerini satışa sunduğu Galla Pazarı bulunmaktadır. Bu Pazar 200 yıllık bir geleneğin devamı niteliğindedir. Ayrıca el sanatları ürünlerinden olan Tel Kırma ve Çekicilik, balıkçılığın yanında şehrin en önemli geçim kaynaklarındandır. Kemere Köprüsü, Tavşan Adası, Amasra Kalesi, Ağlayan Ağaç, Amasra Müzesi, Çekiciler Çarşısı, Kuşkayası Yol Anıtı, Barış Akarsu Heykeli, Amasra İnkumu Plajı, Amasra Çakraz Plajı gezilecek yerler arasında yer almaktadır.


En Çok Tercih Edilen Amasra Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık