Lütfen bekleyiniz..

Andırın Otobüs Bileti

Andırın Seferi Yapan Firmalar
Andırın Hakkında

En Ucuz Andırın Otobüs Bileti

Andırın otobüs bileti satan firmalar Andırın otobüs bilet fiyatları, Andırın otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş ‘ın en güzel yönlerinden olan, Andırın otobüs bileti satan firmaları, Andırın otobüs bilet fiyatları, Andırın otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş, Andırın

Kahramanmaraş’ın ormanlık alanı en fazla ve en yeşil ilçesi Andırın’dır. Ortalama deniz seviyesinden yüksekliği 1100 metre olan ilçenin arazi yapısı oldukça engebelidir. İlçedeki en yüksek nokta 2249 metre yüksekliğe sahip Boncuk Tepesi’dir. Andırın’da Akdeniz iklimi özellikleri görülmektedir. Çok fazla yağış alan bölgede sebze ve meyve yetiştiriciliği kolaylıkla yapılabilmektedir. Kayısı, elma ve kiraz başta olmak üzere çok sayıda sebze ve meyve yetiştirilebilmektedir. Dolayısıyla halkın büyük çoğunluğu geçimini tarımsal faaliyetlerden sağlamaktadır. Andırın ilçesi tarihi açıdan da zengin bir ilçedir. Bizans döneminden kalan çok fazla kale günümüze kadar ulaşmıştır. İlçenin en önemli ve farklı yemeği ekşi patatestir.

Andırın’da Gezilecek Yerler

Andırın Türkiye’deki en çok tarihi kale barındıran ilçelerden bir tanesidir. Bizans ve Selçuklular döneminden kalma eserler ilgi çekmektedir. Andırın otobüs bileti alarak tüm bu eserleri görebilirsiniz. Andırın’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler ve eserlerden bazıları şunlardır;

Anacık Kalesi

Hastırın Kalesi

Azgıt-Yeniköy Kalesi

Kümbetir Kalesi

Kabakoz Kalesi

Kalekısığı Kalesi

Keleşli Kalesi

Büveme Kalesi

Bossek Kalesi

Beyoğlu (Çürük) Kalesi

 

En Çok Tercih Edilen Andırın Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık