Lütfen bekleyiniz..

Antalya - Kayseri Otobüs Bileti Ara

Antalya Kayseri otobüs bileti satan firmalar,  Antalya Kayseri otobüs bilet fiyatları,  Antalya Kayseri otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Antalya Kayseri, Türkiye´nin en kalabalık 14. şehridir. 2016 yılı itibarı ile 1.358.950 nüfusa sahiptir. Antalya Kayseri, Türkiye’nin  İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan  tarihi kentlerinden biridir. Anadolu tarihinin izlerini taşıyan şehir, her geçen gün sürekli kalkınmaktadır. Tarihi
İpek Yolu Antalya Kayseri sınırlarından geçmektedir.

Antalya Kayseri’de Ne Yenir?
Antalya Kayseri mutfağı denince akla Antalya Kayseri Mantısı gelir, ünlü pastırması ve sucukları gelir. Antalya Kayseri oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Anadolu’nun lezzetli yemeklerini içinde barındırır. Sofralardaki yemekler genellikle  et yemekleri ve hamur işleridir. Antalya Kayseri’nin meşhur yemeği mantının ise 36 tane çeşidi olduğu bilinmektedir. Ünlü  yemekleri arasında Asmakara isimli  çorbaları ünlüdür. Hamurdan yapılan bu çorba tereyağ ve salça katılarak servis edilir. Arabaşı, su böreği ve güveç diğer özel lezzetlerden birkaçıdır.

Antalya Kayseri Gezilecek Yerler
Mazakaland Eğlence DünyasıSelçuklu Uygarlığı Müzesi, Döner Kümbet, Atatürk Evi Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Antalya Kayseri Saat KulesiHunat Hatun Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi, Anadolu Harikalar Diyarı, Emir Erdoğmuş Kumbeti, Gevher Nesibe Müzesi, Emir Şahap Türbesi, Mehmet Zengi Türbesi, Mimar Sinan Parkı, Hunat Medresesi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Avgunlu Medresesi, Antalya Kayseri Hayvanat BahçesiSeyyid Burhanettin Hz. Turbesi, Antalya Kayseri Bilim Merkezi

Antalya Kayseri’ye Nasıl Gidilir?
Antalya Kayseri’ye Türkiye’nin birçok şehrinden uçuş seferleriyle gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin hemen her yerinden otobüslerle Antalya Kayseri’ye ulaşım sağlamanız  mümkündür. Antalya Kayseri geniş ulaşım ağlarına sahip kentlerden biridir. Demiryolu ulaşımı kullanarak trenle Antalya Kayseri’ye ulaşım gerçekleştirmeniz de alternatifler arasındadır.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık