Lütfen bekleyiniz..

Araç Otobüs Bileti

Araç Seferi Yapan Firmalar
Araç Hakkında

Araç otobüs bileti satan firmalar, Araç otobüs bilet fiyatları, Araç otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kastamonu Araç Tarihi
Karadeniz’i iç bölgelere bağlayan bir konumda olmasından kaynaklı olarak tarihte kervanların geçtiği bir yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Adını da önemli bir uğrak yeri olmasından kaynaklı Araç olarak almıştır. 2010 yılında Kastamonu Üniversitesinin bir kampüsünün açılmasıyla birlikte tarihi ve turistik bir ilçe olmasının yanında modern bir ilçe görünümüne kavuşmuştur. 

Araç Gezilecek Yerler
Araç Kalesi: Araç Çayı’nın üzerinde bulunan bu kale, şehri saldırıya karşı korumak amacıyla Bizanslılar tarafından inşa edilmiştir. Daha sonra Osmanlılar tarafından tamir edilip kullanılmaya devam edilmiştir. Çevresinde daha eski yapıların da olduğu tahmin edilmektedir. Aşağı Güney Harabeleri: Aynı adı taşıyan köye yaklaşık 1 km uzaklıkta bulunan harabelerdir. Etrafından kaya mezarı ve bir adet aslan heykeli de bulunmaktadır.
Erenbaba Kalesi: Çeşitli doğa olayları nedeniyle tahrip olmasına rağmen, eski halini hala koruyan bu kale, Geley Yaylasının yakınlarında bulunmaktadır. Burayı ziyaret ettiğinizde yaylayı ve Soğanlı Çayını da görmenizi tavsiye ederiz.


En Çok Tercih Edilen Araç Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık