Lütfen bekleyiniz..

Arapgir Otobüs Bileti

Arapgir Seferi Yapan Firmalar
Arapgir Hakkında

Arapgir otobüs bileti satan firmalar, Arapgir otobüs bilet fiyatları, Arapgir otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Malatya’nın en eski ve en gelişmiş yerleşim yerlerin olan Arapgir, dağlık ve engebeli bir coğrafya üzerindedir. Bölgenin turistik yapısı, ilçeye canlılık kazandırmıştır. Çok sayıda kafe, restoran ve konaklama yeri vardır. 

Arapgir Gezilecek Yerler
14. yüzyılda yapıldığı düşünülen Ulu Camii bölgenin en önemli tarihi yapılarından biridir. Akkoyunlular tarafından yapılan Yeni Camii de bir diğer önemli eserdir. İlçedeki Onar Köyü’nde çok sayıda kral mezarı bulunmaktadır. Bu mezarla 1. derece SİT alanı ilan edilip koruma altına alınmıştır. Ayrıca aynı köyde bilinen en eski Cem Evi de bulunmaktadır.

İlçe çok sayıda dağlık ve ormanlık araziye sahip olduğu için doğa sporları, avcılık, dağcılık ve yürüyüş sporları için doğal ortamı vardır. Ayrıca bölgede çok sayıda dik ve sarp kayalıklar bulunmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı bölgeye çok sayıda amatör ve profesyonel sporcu uğramaktadır. Çok sayıda parkur yapılarak bölgenin bu güzellikleri turizme kazandırılmıştır.


En Çok Tercih Edilen Arapgir Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık