Lütfen bekleyiniz..

Armutlu Otobüs Bileti

Armutlu Seferi Yapan Firmalar
Armutlu Hakkında

En Ucuz Armutlu Otobüs Bileti

Armutlu otobüs bileti satan firmalar, Armutlu otobüs bilet fiyatları, Armutlu otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Kuzeydoğudan Yalova, doğudan Orhangazi, güneydoğudan Gemlik, güneybatı ve kuzeyden deniz ile çevrili olan Armutlu ilçesi termal suları ile tanınan turistik bir ilçedir. Evliya Çelebi seyahatnamesinde Armutlu isminin bahçelerdeki armut ağaçlarından geldiğini belirtmiştir.

İlk yerleşimin M.Ö. 5. Yüz yılda olduğu bilinen ilçe Yalova Merkeze 55km mesafededir. İlçenin İstanbul’a yakın olması demografik yapısını da etkilemiş ve büyük bir çeşitliliğe neden olmuştur. 2015 yılında yapılan sayıma göre ilçe nüfusu 9 bin dolaylarındadır.

Armutlu’ nun en büyük gelir kapısını turizm oluşturmaktadır. Kaplıca ve denizi ile önemli bir cazibe merkezidir. Zeytincilik, ormancılık ve balıkçılıkta önemli bir geçim kaynağıdır.

Şehri ziyaret etmek isteyenler ilçe merkezinde bulunan lahit kalıntılarını, Ali Paşa Camiini ve tarihi köprüyü ziyaret etmeli ayrıca tarihi Armutlu evleri de muhakkak görülmelidir. Şehir hamamı da tarihi özelliğe sahip olup hala kullanılmaktadır.

Şehirde termal tesislerin yanı sıra doğa yürüyüşleri için parkurlar ve su sporları da zaman geçirmek için ideal etkinliklerdir.

En Çok Tercih Edilen Armutlu Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık