Lütfen bekleyiniz..

Arpaçay Otobüs Bileti

Arpaçay Seferi Yapan Firmalar
Arpaçay Hakkında

Arpaçay otobüs bileti satan firmalar, Arpaçay otobüs bilet fiyatları, Arpaçay otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Arpaçay Tarihi
Bölgenin tarihi milattan sonra 5. yüzyıla kadar inmektedir. Bölge tarih boyunca Sasani, Bizans ve İslam devletlerinin çeşitli dönemlerine sahne olmuştur. Ayrıca tarihsel dönemi içerisinde birçok kez Ruslar tarafından saldırıya uğramış hatta bir dönem Rusların elinde kalmıştır. Bu bölgede bir süre kalan Ruslar bölgedeki yerel halkı açmaya zorlamış ve topraklara Ermeni ve Yahudi topluluklarını getirmiştir. Ancak 1. Dünya Savaşı sonunda Arpaçay toprakları Rusların elinden geri alınmıştır.

Arpaçay’a Nasıl Gidilir?
Arpaçay Kars ilimizin doğası ile insanı kendisine hayran bırakan bir ilçesidir. Ermenistan toprakları ve Akyaka ilçesi ile komşudur. Dolayısıyla bölgeye Kars merkezden ve komşu ilçelerden Arpaçay otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Dalgalı, tepeli ve yeşil bir araziye sahip olan bölgenin doğa severler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.  Arpaçay nüfusunun büyük bir çoğunluğu ise ilçenin köylerinde yaşam sürdürmektedirler.  İlçede ise bir adet belde ve 47 adet köy bulunmaktadır.  Köylerin yerleşik düzeni ise genel kanının aksine şaşırtacak derecede toplu ve düzgün bir şekilde yapılmıştır. 


En Çok Tercih Edilen Arpaçay Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık