Lütfen bekleyiniz..

Atakum Otobüs Bileti

Atakum Seferi Yapan Firmalar
Atakum Hakkında

Atakum otobüs bileti satan firmalar, Atakum otobüs bilet fiyatları, Atakum otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Samsun, Atakum Tarih
Doğusunda İlk adım, batısında 19 Mayıs ilçeleri bulunan Atakum, Samsun’a 7 km mesafede bulunur. Atakum geçmişi MÖ 750-760 yıllarında olan İon şehir devletlerinden Milletler tarafından Amisos adı ile kurulmuştur ve diğer adı Matasyon’dur. Atakum’un yaz turizminin çok gelişmiş olması, sahillerinin ve plajlarının Akdeniz´i aratmayacak güzellikte olmasıyla ünlenmiştir. İlçede Amisos Tepesi olarak denilen tarihi mekana teleferik ile ulaşılmaktadır. Teleferik ile bu tarihi yapıyı ziyaret ederken aynı zamanda Atakum Sahili’nde oluşturulan harika sahil evlerini görebilirsiniz. 

Atakum Gezilecek Yerler
Bu tarihi ilçeye en uygun Atakum otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekildedir; Derbent Baraj Gölü, Kocadağ, Amisos Tepesi ve Hazineleri, Atakum Sahili.


En Çok Tercih Edilen Atakum Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık