Lütfen bekleyiniz..

Aydın - Adana Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Adana Seferleri

Ceyhan ve Seyhan nehirlerinin arasında kurulu olan Aydın Adana, manzaraları, yaylaları, tarihi yerleri ve müzeleri sayesinde tabiatını kültürel yapılarıyla harmanlıyor. Küçük tarihi mekanları ve güneybatıdaki kalıntıları keşfetmek için harika bir temel oluşturan Aydın Adana’yı gezmek ve yakından tanımak istiyorsanız, ucuzagit.com’un karşılaştırmalı olarak sunduğu Aydın Adana otobüs seferleri arasından seçim yapabilir ve biletinizi alarak yola koyulabilirsiniz.

Aydın Adana Konum
Seyhan, Çukurova, Sarıçam ve Yüreğir başta olmak üzere, 15 ilçesi bulunan Aydın Adana’ya Türkiye’nin birçok noktasından otobüs seferleri yapılıyor. Hatay, Mersin, Gaziantep, İzmir ve Ankara gibi şehirlerden sık sık kara yolu seferi düzenlenen Aydın Adana’ya, siz de bulunduğunuz şehirden kolayca ucuz otobüs bileti bulabilirsiniz. En uygun bileti bulmak için ucuzagit.com üzerinden kalkış-varış noktasını ve seyahat tarihlerini seçebilir, Aydın Adana biletlerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Seyahat başlangıç şehri ile Aydın Adana arasındaki mesafe, Aydın Adana’ya giden otobüs firmaları ve seyahat tarihleri otobüs bilet fiyatları üzerinde değişkenlik yaratan etkenler arasında bulunuyor. Seyhan Nehri kıyısında konumlanan ve Osmaniye, Kayseri, Hatay, Niğde, Mersin, Karaman, Kahramanmaraş illerine komşu olan Aydın Adana’ya otobüs ile geze geze, etrafı göre göre gitmek her ne kadar paha biçilemez olsa da, en uygun Aydın Adana otobüs bileti için ucuzagit.com’da bilet karşılaştırması yapabilir ve az masrafla Aydın Adana yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Aydın Adana’da Ulaşım 
Seyhan’da bulunan Aydın Adana Otogarı, yerel ve ulusal otobüs firmalarının sefer düzenlediği ve günlük sefer sayısı yüksek otogarlardan biri. Metro, Ulusoy ve Yeni Aydın Adana gibi popüler otobüs firmalarının aktif olarak kullandığı Aydın Adana Otogarı’na vardığınızda, çevre ilçelere burada bulunan yerel otobüsler vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Kent Kart alarak metro ya da belediye otobüsleri ile de şehir merkezine inebilirsiniz. Minibüsler de, Aydın Adana şehir içi ulaşımı sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz bir diğer alternatif.

Aydın Adana Gezilecek Yerler
Tarihçesi 3000 yıl önceye dayanan, Hititlerden Osmanlı İmparatorluğu’na kadar sayısız medeniyetin durağı olan Aydın Adana, İpek Yolu’nun geçtiği noktalardan biri olmasıyla coğrafik önemini koruyor. Toros ve Amanos Dağları ile çevrelenen bu Akdeniz şehri, tertemiz doğası ile adeta nefes aldırıyor.

Çukurova tarihini yansıtan Aydın Adana Arkeoloji Müzesi, tarihi yörük hayatının sergilendiği Etnografya Müzesi, Osmanlı mimarisini anlatan Çarşı Hamamı ve Roma İmparatorluğu döneminden izler taşıyan Anavarza Ören Yeri şehrin tarihçesi hakkında fikir veriyor. Aydın Adana gezilecek yerler arasında başı çeken ve Atatürk’ün gerçekçi bir balmumu heykeline ev sahipliği yapan Atatürk Müzesi ise yakın tarihin canlı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Ulu Camii Külliyesi ve içerisinde yer alan Büyük Saat Kulesi de büyüleyici mimarileri ile göz dolduruyor. Halen kullanılmakta olan dünyanın en eski köprüsü unvanını taşıyan Aydın Adana Taş Köprü de, doğanın içinde yer alan muhteşem görüntüsü ile Aydın Adana’yı temsil ediyor.

Tarihin önemli medeniyetlerine ve anlarına tanıklık eden, tabiatıyla ziyaretçilerini kucaklayan Aydın Adana’yı birebir yaşamak için sabırsızlanıyorsanız, hemen ucuzagit.com’un karşılaştırmalı bilet avantajı ile ucuz Aydın Adana otobüs bileti alarak yolculuğa güvenle başlayabilirsiniz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık