Lütfen bekleyiniz..

Babadağ Otobüs Bileti

Babadağ Seferi Yapan Firmalar
Babadağ Hakkında

Babadağ otobüs bileti satan firmalar, Babadağ otobüs bilet fiyatları, Babadağ otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Babadağ Tarih
Babadağ, Denizli’nin bir ilçesidir. Lidya kenti olarak düşünülen Attuda Antik Kenti’nin yakınlarına kurulmuş olan Babadağ ilçesinin nüfusu 6.000 civarındadır. Ayrıca Trapezopolis Antik kenti de burada bulunan Boludüzü mevkiine kurulmuştur. Şehir antik kent üzerine kurulu olduğundan, sit alanı olarak kabul edilmiştir. Bünyesinde 9 köy bulunur. Keşke, et çevirme ve et kapama ilçenin meşhur yemeklerindendir. Tarım alanları az olan ilçede halkın geçim kaynağı tekstildir.

Babadağ’a Nasıl Gidilir?
Babadağ ilçesi, Denizli il merkezine 38 kilometre uzaklıkta bulunur. Bu sebeple de karayolları da gelişmiş olan bu yörede, ilçeye ulaşım oldukça rahattır. Babadağ otobüs bileti aldığınız takdirde buraya kolaylıkla gelebilirsiniz.

Babadağ’da Gezilecek Yerler
Eğer Babadağ ilçesine gelmeye karar verdiyseniz, burada ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Babadağ Taşdelen Yaylası´na gitmeniz önerilir. Çam, kestane ve ceviz gibi ağaçlarla kaplı bir yayla olan bu arazide, doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca Babadağ İncirpınar Mağarası da ziyaret edilecek yerlerden biridir. Mağara, Babadağ ilçesinin İncirpınar Köyü Köprü mevkiinde yer alır.


En Çok Tercih Edilen Babadağ Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık