Lütfen bekleyiniz..
Balıkesir Turizm Hakkında

Balıkesir Turizm otobüs bileti, otobüs saatleri ve en ucuz otobüs bilet fiyatları hakkında bilgi almak için sayfanın en üstündeki arama panelini kullanabilir, güvenli ve hızlı şekilde Balıkesir Turizm online otobüs biletinizi alabilirsiniz.

Balıkesir, denize sahip olduğu için deniz turizmi gelişmiştir. Marmara´da veya Ege´de kıyıya sahip ilçeler ile adalar, başlıca turizm merkezleridir. Buralarda çeşitli plajlar ve oteller mevcuttur. İl, 1970´li yıllarda Türkiye´nin gelişme bakımından en önde giden turizm bölgesi haline gelmiştir. Balıkesir´in turizm beldeleri, genelde iç turizm talebini karşılar. İl kış turizminden mahrum olsa da kaplıca turizmi yapılmaktadır. Gönen, Edremit, Manyas, Susurluk, Bigadiç, Sındırgı ilçelerinde ve Merkez´e bağlı Pamukçu Beldesi´nde kaplıcalar bulunmaktadır. Bu kaplıcalar sayesinde ildeki turizm süresi uzamaktadır. İlde turizme katkısı olan cami, kilise, harabe gibi çeşitli tarihi eserler mevcuttur Kazdağı çevresinde oksijen yoğunluğu fazladır.

İlde birçok etkinlik düzenlenmektedir. Dağlık yerlerde dağ sporları yapılmaktadır. Yine kıyı yöresinde yelkencilik yapılmaktadır. Ayvalık´ta, Edremit´deki Kazdağları ile Şahinderesi Mevkii´nde ve Merkez´deki Çengeloğlu Mevkii´nde avcılık yapılmaktadır. Avcılığa dair ilde kulüpler de bulunmaktadır.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık